Ryzen 7 1700 ve GTX 1080 Sistem Toplama

Empathy-

Hectopat
Yer
Denizli-Turgutlu
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar araştırmalarım sonucu kendime bir sistem topladım. Bir sıkıntı çıkmaz ise bu sistemi toplayacağım. Yalnız sistemin ana kart ve bellek kısmında ikilem yaşıyorum.

İşlemci-->AMD Ryzen 7 1700 3.0/3.7 Ghz - Am4 20 MB(ALINDI)
Anakart-->ROG Crosshair VI HERO/ROG Strix X370-F Gaming
Ekran Kartı-->MSI Geforce GTX1080 GAMING X 8GB GDDR5X 256Bit DX12 Nvidia GeForce(ALINDI)
HDD-->Toshiba P300 High Performance 3.5" Sata 3.0 2TB(ALINDI)
SDD-->Samsung 500GB 850 EVO mSata SSD (Okuma Hızı 540MB / Yazma Hızı 520MB)
Kasa-->Aerocool P7 C-1 Pro
PSU-->FSP FSP700-600AHBC 700W 80+ PFC Aktif Power Supply
Monitör-->AOC 23.8" AGON AG241QG 165Hz 1ms GSYNC 2K Gaming Monitör

ROG Crosshair VI HERO için bellekler--->G.Skill Ripjaws V DIMM-16GB DDR4 2,3200 Mhz non-ECC, G.Skill Ripjaws V DIMM-16GB DDR4 2 3200 Mhz non-ECC, G.Skill TridentZ Series DIMM -16GB DDR4 2 3200 Mhz non-ECC, G.Skill TridentZ Series DDR4 3200 Mhz,,Corsair CMD16GX4M2B3200C16 Dominator Platinum 16GB

ROG Strix X370-F Gaming--->G.Skill Ripjaws V DIMM-16GB DDR4 2,3200 Mhz non-ECC, G.Skill Ripjaws V DIMM-16GB DDR4 2 3200 Mhz non-ECC, G.Skill TridentZ Series DIMM -16GB DDR4 2 3200 Mhz non-ECC, G.Skill TridentZ Series DDR4 3200 Mhz,,Corsair CMD16GX4M2B3200C16 Dominator Platinum 16GB

Ana kartların uyumlu olduğu vede bulabildiğim bellekler bunlardır. Belleklerde tam verim almak istiyorum. Forumda birkaç arkadaşın burada sıkıntı yaşadığını duydum. 3200 Mhz'lik bir bellekten 2100-2500 Mhz gibi değerler aldığını gördüm. Belki ileride bir güncelleme gelebilir ama ben şansa bırakmak istemiyorum. Önerilerinize açığım.

Dostum o bellek sorunları ilk çıktığı günkü kadar yaşanmıyor artık. Rahat 3000 MHz alabiliyorsun. O alamayanların kendi kişisel sorunu. Ayrıca SLI veya üst düzey hız aşırtma yapmayacaksan o kadar pahalı anakart almanın hiçbir anlamı yok bence. SSD'yi msata formunda seçmişsin. Msata formu dizüstü bilgisayarlarda optik sürücü yerine takmaya işe yarar. 500 lirayı Aerocool'a verme taraftarı değilim.

Bütçeniz ne kadar? Ekran kartını MSI yerine Gigabyte alsaydınız keşke.

(Görüşlerim kişisel deneyimlerime dayanmaktadır, yanlış bilgilendirme diye rapor etmeyin.)

Dostum o bellek sorunları ilk çıktığı günkü kadar yaşanmıyor artık. Rahat 3000 MHz alabiliyorsun. O alamayanların kendi kişisel sorunu. Ayrıca SLI veya üst düzey hız aşırtma yapmayacaksan o kadar pahalı anakart almanın hiçbir anlamı yok bence. SSD'yi msata formunda seçmişsin. Msata formu dizüstü bilgisayarlarda optik sürücü yerine takmaya işe yarar. 500 lirayı Aerocool'a verme taraftarı değilim.

Bütçeniz ne kadar? Ekran kartını MSI yerine Gigabyte alsaydınız keşke.

(Görüşlerim kişisel deneyimlerime dayanmaktadır, yanlış bilgilendirme diye rapor etmeyin.)

Daha 1-2 gün önce görmüştüm arkadaşların yeterli Mhz değerlerini görmediğine ilişkin postu.O kadar para verip 3200 Mhz'lik bir belleği 2100-2500Mhz değerlerinde görmek istemiyorum. Kısacası verdiğim paraya değsin istiyorum. Ayrıca SLI yapmayı düşünüyorum, ama ne zaman olur bilmem bir ikinci bir Gtx 1080 gelebilir:D. SSD msata tercihi yanlışlıkla oldu :) Kasaya gelirsek ilk defa tam anlamıyla kendi istediğim parçaları alacağım vede biraz göze şık gelsin istiyorum. Yaklaşık bütçem 8000-9000 TL. Ekran kartına gelecek olursak Gtx 1080 istediğim bir ekran kartıydı vede şansıma vatanda indirime girince dayanamayıp aldım.2460 TL'ye geldi Gtx 1080.

Herkesin görüşlerine saygım var dostum rapor edilecek bir şey yok ortada zaten sistemi sen tavsiye etmiştin bana ;)

Daha 1-2 gün önce görmüştüm arkadaşların yeterli Mhz değerlerini görmediğine ilişkin postu.O kadar para verip 3200 Mhz'lik bir belleği 2100-2500Mhz değerlerinde görmek istemiyorum. Kısacası verdiğim paraya değsin istiyorum. Ayrıca SLI yapmayı düşünüyorum, ama ne zaman olur bilmem bir ikinci bir Gtx 1080 gelebilir:D. SSD msata tercihi yanlışlıkla oldu :) Kasaya gelirsek ilk defa tam anlamıyla kendi istediğim parçaları alacağım vede biraz göze şık gelsin istiyorum. Yaklaşık bütçem 8000-9000 TL. Ekran kartına gelecek olursak Gtx 1080 istediğim bir ekran kartıydı vede şansıma vatanda indirime girince dayanamayıp aldım.2460 TL'ye geldi Gtx 1080.

Herkesin görüşlerine saygım var dostum rapor edilecek bir şey yok ortada zaten sistemi sen tavsiye etmiştin bana ;)

Ben mi tavsiye etmişim? :D İndirimde aldıysan sorun yok ekran kartını. (y) Ryzen tarafında OC konusunda ASUS daha başarılı diyorlar ama bence üst düzeyde MSI da düşünebilirsin. Kalifiye test edilmiş üretici listesine çok takılma bence. Corsair veya G Skill al geç. G Skill özellikle Ryzen tarafında daha iyi işler çıkaran bir firma. Ayrıca çift GTX 1080 2K için fazla gelmez mi? :D

Ben mi tavsiye etmişim? :D İndirimde aldıysan sorun yok ekran kartını. (y) Ryzen tarafında OC konusunda ASUS daha başarılı diyorlar ama bence üst düzeyde MSI da düşünebilirsin. Kalifiye test edilmiş üretici listesine çok takılma bence. Corsair veya G Skill al geç. G Skill özellikle Ryzen tarafında daha iyi işler çıkaran bir firma. Ayrıca çift GTX 1080 2K için fazla gelmez mi? :D

Ana kart olarak Asrock AB350-F , kasa olarak Aerocool Aero 300, HDD'yi 1TB önermiştiniz geri kalanlar aynı parçalardı :LOL: Ayıpsın 4K yaparız biz onu ;)

Ana kart olarak Asrock AB350-F , kasa olarak Aerocool Aero 300, HDD'yi 1TB önermiştiniz geri kalanlar aynı parçalardı :LOL: Ayıpsın 4K yaparız biz onu ;)

Bilmiyorum, doğrudur. Ben hiçbir zaman tenekeye fazla para verme taraftarı değilim. :D
Sen bence çift 1080 yerine bir tane 1080Ti al, Monitörü de 4K yap. :D
Hesaplar iyice karıştı. Kafana göre takıl işte, Ryzen'dan şaşma da. :D

Bilmiyorum, doğrudur. Ben hiçbir zaman tenekeye fazla para verme taraftarı değilim. :D
Sen bence çift 1080 yerine bir tane 1080Ti al, Monitörü de 4K yap. :D
Hesaplar iyice karıştı. Kafana göre takıl işte, Ryzen'dan şaşma da. :D
Şimdilik o kadar bütçe yok ilerde monitörü 4k yaparız. TI'ya böbrek dayanmaz :ROFL: Peki şuandaki sistem nasıldır sizce uygun mudur ?

Şimdilik o kadar bütçe yok ilerde monitörü 4k yaparız. TI'ya böbrek dayanmaz :ROFL: Peki şuandaki sistem nasıldır sizce uygun mudur ?

Anladığım kadarıyla 9000 TL'ye anakart, bellek, SSD, PSU, kasa ve monitör almak istiyorsun.
Bence böyle yap;

Sinerji'den bunları al;

Ekran Alıntısı.JPG

Monitör olarak da bunu al;

Viewsonic XG2703-GS 27” WQHD 4ms 165Hz G-Sync HDMI/Display IPS Gaming (Oyuncu) Monitör - incehesap.com

SSD'yi istiyorsan 1 TB yapabilirsin.
Doğru mu anlamışım? Kafam iyice karıştı. :D

Anladığım kadarıyla 9000 TL'ye anakart, bellek, SSD, PSU, kasa ve monitör almak istiyorsun.
Bence böyle yap;

Sinerji'den bunları al;

Eki Görüntüle 264117

Monitör olarak da bunu al;

Viewsonic XG2703-GS 27” WQHD 4ms 165Hz G-Sync HDMI/Display IPS Gaming (Oyuncu) Monitör - incehesap.com

SSD'yi istiyorsan 1 TB yapabilirsin.
Doğru mu anlamışım? Kafam iyice karıştı. :D

Dostum aşırı karıştı olay :D Sen bana sadece üstteki sistemin bir hatası var mı onu söyle ana kart olarak x370-F vede bellek olarak GSKILL F4-3200C14D-16GTZ varsay :D

Asus ve MSI tercih edersen 3200 MHz kullanmada sıkıntı yaşayabilirsin. Ama Gigabyte ile en stabil ve en kaliteli ses yongalarına sahip.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı