Ryzen 7 1700 ve GTX 1080 Sistem Toplama

Hepsi aynı yongayı kullanıyor. Yazılımlar farklı. Ki Gigabyte BIOS konusunda en rezil olan firmadır. Asus, Asrock başı çeker bu konuda.
En stabil B350 Gigabyte'dır. 3200 MHz RAM alıp rezil Asus ve Asrock ile 2133 MHz kullanmak zorunda kalacak. Hepsi aynı yongayı kullanmıyor. Gigabyte ses yongaları ile Asus'u iki ile çarpıyor dört ile bölüyor.

Dostum aşırı karıştı olay :D Sen bana sadece üstteki sistemin bir hatası var mı onu söyle ana kart olarak x370-F vede bellek olarak GSKILL F4-3200C14D-16GTZ varsay :D

Yahu 9000 bütçem var demedin mi? :D

En stabil B350 Gigabyte'dır. 3200 MHz RAM alıp rezil Asus ve Asrock ile 2133 MHz kullanmak zorunda kalacak. Hepsi aynı yongayı kullanmıyor. Gigabyte ses yongaları ile Asus'u iki ile çarpıyor dört ile bölüyor.

İkiye çarpıyor dört ile bölüyor. E sonuç sıfır o zaman? :D
Bu yorumundan ne kadar bilgi sahibi olduğunu anladım. Seninle daha fazla tartışmayacağım.

Daha 1-2 gün önce görmüştüm arkadaşların yeterli Mhz değerlerini görmediğine ilişkin postu.O kadar para verip 3200 Mhz'lik bir belleği 2100-2500Mhz değerlerinde görmek istemiyorum. Kısacası verdiğim paraya değsin istiyorum. Ayrıca SLI yapmayı düşünüyorum, ama ne zaman olur bilmem bir ikinci bir Gtx 1080 gelebilir:D. SSD msata tercihi yanlışlıkla oldu :) Kasaya gelirsek ilk defa tam anlamıyla kendi istediğim parçaları alacağım vede biraz göze şık gelsin istiyorum. Yaklaşık bütçem 8000-9000 TL. Ekran kartına gelecek olursak Gtx 1080 istediğim bir ekran kartıydı vede şansıma vatanda indirime girince dayanamayıp aldım.2460 TL'ye geldi Gtx 1080.

Herkesin görüşlerine saygım var dostum rapor edilecek bir şey yok ortada zaten sistemi sen tavsiye etmiştin bana ;)
Normal MHz değerlerini göstermiyorsa A-XMP yapabilirsiniz.

Ugraşmayacaksan soru sorma derim.

Soru da sormadı ki. İddia attı. Bakkal iddiası. Bana teknik verilerle gelsin, haklı olsun, o zaman susayım. Diyeyim ki dostum sen haklısın. Ama yok, kulaktan dolma konuşuyor. Biri Intel biri AMD olmak üzere 2 farklı Gigabyte anakart kullandım. Intel tabanlı ASUS anakart da kullandım. Intel ve AMD tabanlı MSI anakartlar da kullandım. (Hatta şu an AMD APU ile birlikte MSI anakart kullanıyorum.)

Bunu neye dayanarak söyleyebiliyorsun? Ayrıca sorun yaşayanların çoğu MSI ile yaşıyor. Senin 2 farklı Gigabyte anakart kullanman bir şey değiştirmez.
upload_2017-10-22_20-8-40.png

Dostum bırak Vatan çalışanları dolmuş forum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı