Ryzen 7 1700 ve GTX 1080 sistem toplama

jomant

Hectopat
Daha fazla  
Bu sistemi çok beğendim. Almayı düşünüyorum. Farklı ve bundan daha iyi dediğiniz bir sistem varsa yazabilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyorum.
  • Anakart - MSI X370 KRAIT GAMING
  • İşlemci - AMD Ryzen 7 1700
  • Soğutma - Cooler Master MasterLiquid 120 Lite
  • RAM - GSKILL 16GB (2x8GB) Flare X DDR4-3200Mhz CL14
  • Ekran kartı - MSI GTX 1080 Gaming X 8GB
  • SSD - TOSHIBA OCZ TL100 240GB
  • Disk - TOSHIBA 3.5" 2TB Sata 3.0 7200 Rpm
  • PSU - Cooler Master G650M 650W 80+ Bronze
  • Kasa - CM MasterBox 5 MSI Edition

Son düzenleyen: Moderatör:
B350-F gayet iyi bir anakart ama X370 de alınabilir. Yurt dışından alma imlanın var mı? Mesela anakart olarak ASRock X370 Killer SLI/ac alabilirsin.
Ben zaten hazır toplanmış olarak alıcam bilgisayarı pek anlamıyorum toplamaktan. Donanım arşivi'nin topladığı sistem bu yukarıdaki türkiyede bulunan daha farklı alternatifler varsa 8 bin tl bütçeye onlarada açığım teşekkürler yazdığın için.

Öncelikle sistem hangi amaç ile kullanılacak? Ve elbette bütçe nedir?
Merhaba tamamen oyun üzerine kurulu bir sistem olacak. Tabi ara sıra film v.s izlerim. Bütçem maksimum 8 bin tl olacak. Kendim toplamayı bilmediğimden internetten hazır toplanmış ve test edilmiş sistemlere bakıyorum açıkcası. Olmadı öneriye göre parçaları alıp bir bilgisayarcıya toplattırırım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı