H115i sızma veya kötü sogutma gibi durumlarla karşılaşmam dimi ona göre alıcam ve üstte belirttigim ram ler hakkında düşünceleriniz nedir ?

Teşekkür ederim h115i alıcam öyleyse ve ram listesindeki bütün ram ler düşük CL14. RİPJAWS mı yoksa TRİDENT Z modellerinden birimi seçerim onuda araştırmam lazım

2 Gün ceza verdiler ne yazım hatasıymış hayattan bezdiriyor bazen yetkililer bir kaç saat max 1 gün verseler ayıp ederler.

Konuya dönecek olursak cevap veren arkadaşlarıma teşekkür ediyorum ve şöyle bir yazı buldum AİO sogutmalarla ilgili açıkcası yine gözüm korktu:
Galvanic Corrosion Explored
Eki Görüntüle 257621 Eki Görüntüle 257622 Eki Görüntüle 257623

Konu ile ilgili daha detaylı bilgiye sahip uzman arkadaşlarımız bu bilmeceden beni kurtarsa çok mutlu olurum. Gerek ram gerekse işlemci sogutucusu ile ilgili hala soru işaretleri var kafamda ve dedigim gibi sıvı sogutma beni korkutuyor en iyisi ne ise onu alayım ama beni üzmesin ve biliyorum o sogutucu sıgsa bile kasanın görünümünü kötü etkilicek ama olsun iyi birşey olsun..
@GCN
@FantastikTürk
@BilgisayarKurdu
@er36po
@Murat5038
@Neurevt
@Critness
@CJack60
@Murat5038
@JohnMacTavish
@Pantheon
@BERWAR
@Nazım Paşa
Sitede kim var ise rahatsız ettim galiba şimdiden kusura bakmayın 2 gündür çözemedim bu konuyu.

Bu arada @Mert Sogutucu hakkındaki düşünceleriniz nedir? h115i alınabilir mi? veya daha farklı bir öneriniz var mı? ve üstte belirtildigi üzere sıvı sogutucuların ömrü ne kadardır? Kısacası sistemim konu başlıgında belirttigim gibidir sizin önerileriniz, düşünceleriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıvı soğutucularda ömür olayını ilk defa duyuyorum.

Sızdırma olayı çok nadir oluyor dert etmeyin. Pompa ömrünü doldurunca çöpe atıyorsunuz genelde.

En az 5 yıl kullanırsınız problem olmaz.

@Mert İlk defa kullanıcam pompa ömrü ne kadardır ? Kullanım boyunca özel bakım gerekiyor mu? Sıvı değişimi veya takviyesi gibi olaylar oluyor mu? Kusura bakmayın hiç anlamam sıvı sogutmadan.
Ayrıca konu dahilinde belirttigim ram lerden Ripjaws mı yok Trident olanını mı seçmeliyim? Şimdiden teşekkür ederim.

@Neurevt Hocam neredesin seninde fikirlerini merak ediyorum ve macun olarak ne alayım?

@Neurevt
Bu konuyu inceleyebilir misin rica etsem ingilizce çözemedim hangisi iyiymiş :)
[Liquid Metal Showdown] Thermal Grizzly Conductonaut vs Cool Laboratory Liquid Ultra / Pro

@Mert İlk defa kullanıcam pompa ömrü ne kadardır ? Kullanım boyunca özel bakım gerekiyor mu? Sıvı değişimi veya takviyesi gibi olaylar oluyor mu? Kusura bakmayın hiç anlamam sıvı sogutmadan.
Ayrıca konu dahilinde belirttigim ram lerden Ripjaws mı yok Trident olanını mı seçmeliyim? Şimdiden teşekkür ederim.

@Neurevt Hocam neredesin seninde fikirlerini merak ediyorum ve macun olarak ne alayım?

@Neurevt
Bu konuyu inceleyebilir misin rica etsem ingilizce çözemedim hangisi iyiymiş :)
[Liquid Metal Showdown] Thermal Grizzly Conductonaut vs Cool Laboratory Liquid Ultra / Pro

Bunlar hazır soğutucu. Takıyorsunuz ve kullanıyorsunuz çok basit. Hiçbir müdahalede bulunmanıza gerek yok. Pompa da öyle kolay bozulacak bir şey değil.

Araştırdıgıma göre Liquid olarak güvenli ve en iyisini istiyorsak dikkatli kullanmak şartıyla:

1. Thermal Grizzly Conductonaut (73 W/mk)
2. Coollaboratory Liquid Pro (32.6 W/mk)
3. Coollaboratory Liquid Ultra (38.4 W/mk)

Coollaboratory İyi ama 1 yıl sonraki kullanımlarında zarar verebiliyor tavsiye etmem videoları youtube'de var ve tabiki en iyisi Thermal Grizzly Conductonaut..

Ve macun olarak sırasıyla:
1. Thermal Grizzly Kryonaut (12.5 W/mk)
2. Arctıc MX-4 (8.5 W/mk)
3. Noctua NT-H1 (8.5 W/mk)
4. Artic Silver 5 (8.89 W/mk)

Ben ise Thermal Grizzly Kryonaut alıcam çünki 12.5 W/mk değeri ile çok iyi bir iletkenligi var Liquid kullanmaktan daha güvenli oldugunu düşünüyorum ve birazda tercih meselesi :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı