Ryzen 7 1700X için soğutucu önerisi

Recep Baltaş bir videosunda Cooler Master Hyper 212 Evo'nun uyumlu olduğunu söylemişti sanırım. Oldukça iyi bir soğutucu bende kullanıyorum i5 6600K da fazla bir O.C yapmasamda 60 derecelerin üzerine çıkmadı stres testinde. 1700X 95W TDP ye sahip olduğu için soğutma konusunda i5 6600K'ya benzer olucaktır.

Bende sıvı soğutma söyleyeyim o zaman @FantastikTürk
Önce bir adet hortum, su pompası, kombi peteği, bir adet musluk(fotoğrafını koydum) ve bir parça demir buluyoruz.

Hortumu kesiyoruz.

1. Hortumun bir ucunu su pompasına diğer ucunu önce peteğin içinden dolaştırıp sonra musluğun bir ucuna takıyorsun.

2. Hortumun bir ucunu su pompasının diğer ucuna, hortumun diğer ucunu da musluğun diğer ucuna (resimde gösterildiği gibi) takıyorsun.

Sonra demir parçasını musluğun üzerinde monte ediyorsun(şekilde gösterildiği gibi)

NOT: düzleştirilmiş demirin boyu sana bağlı olduğundan anakartının vida deliklerinin ölçüsünü alıp demir paçasına delik açman gerekiyor sabitlemek için.

Peteğin tamamını kullanıcağımız için her hangi bir vantilatöre, buz dolabına ya da klimaya ihtiyaç duymamamız gerekiyor yani kısmen pasif soğutma. Su pompası ses çıkarabilir.

Benimkine GTA 5 yukle sis bombasi niyetine dusman siperine at go go go :D.

Eki Görüntüle 219272

Cozemedim arkadaslar sunu bi el atin neden GTA 5 acmiyor bu PC?
Apple olduğu içindir. :D

Dosya Ekleri

• GENIOUSIDEAS.png
    GENIOUSIDEAS.png
    252,7 KB · Görüntüleme: 206
@My Man! Hocam ne gerek var direk hortumu ac sula bilgisayari :D. Bozulmaz merak etmeyin ben zamaninda yaptim :D.
Hocam ne kadar şaka olsa da bu çalışması olası yöntemin daha mantıklı halini deneyeceğim eski bilgisayarımda. :D Tek eksiğim kombi peteği ya da o boyutta metal. :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı