Ryzen 7 2700 ve RX 5600 XT Düşük GPU kullanımı

cryin

Hectopat
CoD Warzone PUBG Apex gibi oyunlarda düşük ayarlarda GPU kullanımı %60 - %70, çok nadir 80'lere falan çıkıyor. Yani düşük ayarda olmasına rağmen daha yüksek olması gerekmiyor mu?

16 GB RAM 3200 MHz, MSI B450M Mortar üzerinde kullanıyorum. 1080P çözünürlükte.

CoD Warzone PUBG Apex gibi oyunlarda düşük ayarlarda GPU kullanımı %60 - %70, çok nadir 80'lere falan çıkıyor. Yani düşük ayarda olmasına rağmen daha yüksek olması gerekmiyor mu?

16 GB RAM 3200 MHz, MSI B450M Mortar üzerinde kullanıyorum. 1080P çözünürlükte.
Ne kadar ayar düşürürseniz GPU kullanımı o kadar düşer. Grafikler zaten düşük. Kart tamamını kullanma ihtiyacı duymuyor 😀

Kartın tamamen kullanılmasını istiyorsan o kartı sonuna kadar kullandıracak kalitede grafik işletmen gerek 😀

Tek kanal RAM mi kullanıyorsun dostum?

MSAA falan açarsan daha yüksek kullanır hocam sanırım oyun düşük ayarda dediniz. Yükseltirseniz kullanacaktır. FPS kötü mü?

Ne kadar ayar düşürürseniz GPU kullanımı o kadar düşer. Grafikler zaten düşük. Kart tamamını kullanma ihtiyacı duymuyor 😀

Kartın tamamen kullanılmasını istiyorsan o kartı sonuna kadar kullandıracak kalitede grafik işletmen gerek 😀

Çözünürlük yükseltin. Ve her oyunda detayları Full yapın. Tek kanal RAM kullanmayın.

RAM'ler Dual Channel

Ya şimdi ben minimum 110-120 FPS almak istiyorum onun için düşük ayarlarda oynuyorum ancak yine de bu kadar düşük kullanması normal mi ki RAM'lere el atmayı düşünüyorum Subtiminglerini ayarlayarak etkili olur mu acaba bu arada mesela en düşük ayarlar ile oyunların bana verdiği varsayılan ayarlar (genelde High medium karışık) fazla FPS farkı olmuyor en düşük ayarlarda oynarak GPU kullanımı arttırmamın şansı var mı?

Düşük ayarlarda çamur gibi olur grafikler oynanmaz. GPU kullanımı düşer. O yüzden full yapın detayları yoksa işlemciye yüklenir oyun.

Düşük ayarlarda çamur gibi olur grafikler oynanmaz. GPU kullanımı düşer. O yüzden Full yapın detayları yoksa işlemciye yüklenir oyun.

Mesela burada arkadaş 3600 ile Low ayarlarda güzel GPU kullanımı alıyor bende böyle bir GPU kullanımı imkansız yani 90ları çok nadir görüyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Geri
Yukarı