Ryzen 7 2700 ve RX 570 sistem

melih3935

Decapat
Yeni bir bilgisayar toplamak veya toplu halde satın almak istiyorum fakat bir konuda yardım almam gerekiyor. Hazır sistemleri araştırırken içindeki donanımları internet üzerinden darboğaz durumu kontrol ettiğimde test sonucunda Ryzen 7 2700 ve RX 570 takılı sistemin %100 darboğaz verdiği çıkıyor. Fakat satıcılar bu sistemi bir araya getirmiş ve satıyorsa sorun yok diye düşünüyorum. Sizin düşünceniz nedir? Bu test sonucu %100 cıkması alınca sorun cıkartır mı?

Örnek olarak baktığım bilgisayar donanımı:
RYZEN7-2700 3.6GHz İşlemci 8 GB RAM 480GB SSD RX570 4 GB Ekran Kartı

Son düzenleyen: Moderatör:
R7 2700; RX570'e darboğazın d'sini yapamaz. 14m R5 1600 AE bile rahat rahat RX570'e yeter. Kendim 12nm 1600 AF ile RX570 kullanıyorum ve her şey yağ gibi. Belirli bir bütçeniz varsa parça önerisinde bulunabilirim.

R7 2700; RX570'e darboğazın d'sini yapamaz. 14m R5 1600 AE bile rahat rahat RX570'e yeter. Kendim 12nm 1600 AF ile RX570 kullanıyorum ve her şey yağ gibi. Belirli bir bütçeniz varsa parça önerisinde bulunabilirim.
5-6bin lira arasında bir sistem toplamayı düşünüyorum, sadece kasa, monitör hariç. Ayrıca bunu sorarken pc builds üzerinden parçaları karşılaştırdığımda ekran kartının işlemciye yetmeyeceği ekran kartının yükseltimesi gerektiğini belirtti ondan dolayı sordum.

5-6BIN lira arasında bir sistem toplamayı düşünüyorum, sadece kasa, monitör hariç. Ayrıca bunu sorarken PC builds üzerinden parçaları karşılaştırdığımda ekran kartının işlemciye yetmeyeceği ekran kartının yükseltimesi gerektiğini belirtti ondan dolayı sordum.

Aynı sistem bende var. Ve overclock denemeleri yapıyorum işlemciye 4.1GHz 1.350V şu an sıkıntısız çalışıyor. Overclock yapacaksan tevsiyem iyi bir kule tipi soğutma ve sıvı soğutma alman.

Yeni bir bilgisayar toplamak veya toplu halde satın almak istiyorum fakat bir konuda yardım almam gerekiyor. Hazır sistemleri araştırırken içindeki donanımları internet üzerinden darboğaz durumu kontrol ettiğimde test sonucunda Ryzen 7 2700 ve RX 570 takılı sistemin %100 darboğaz verdiği çıkıyor. Fakat satıcılar bu sistemi bir araya getirmiş ve satıyorsa sorun yok diye düşünüyorum. Sizin düşünceniz nedir? Bu test sonucu %100 cıkması alınca sorun cıkartır mı?

RYZEN7-2700 3.6GHz işlemci 8 GB RAM 480GB SSD RX570 4 GB ekran kartı.

O siteler yanliş bilgi veriyor genelde aldanmaniza gerek yok 2600 ile kullaniyorum RX 570'i işlemci terlemiyor bile oyle soyleyeyim yalnız bir de eleştirim olacak o işlemciye o ekran karti dusuk kaçar butce arttirabilirseniz 1660SUPER alinabilir.
Bir ekleme daha o işlemciden tam verim almak icin 2.8 16 GB RAM tavsiye ederim.

Benim 4000 TL bütçem var pc toplamaya çalışıyorum yardımcı olur musunuz ?
Hazır sistem almazsanız biraz sıkıntılı bir durum. Sıfır şekilde AMD Ryzen R5 1600AF/Gigabyte B450M-S2H/16GB Corsair Vengeance 3000MHz CL16 (2x8) parçaları toplam 1900TL civarı tutuyor. Bütçeniz 4.000 ise geriye ekran kartı, PSU, depolama birimi lazım. 2.el ekran kartı çözseniz GTX970 falan diyeceğim ama biraz zor. 1000TL'e alınabilecek en iyi ekran kartını alsanız 2.el geriye kalan 1100TL ile PSU+Kasa+SSD alacaksınız. PSU ve kasaya 350+350 gitse 500GB SSD için 400 kalıyor. En verimli böyle toplanabilir. Ekran kartı olarak çok kovalamanız lazım bu bütçe ile en iyisini almak için. 2.el piyasası bir enteresan. Sıfırını 500'e aldığım B450M-S2H'i 580TL'e koyan enteresan insanlar var.

Hazır sistem almazsanız biraz sıkıntılı bir durum. Sıfır şekilde AMD Ryzen R5 1600AF/Gigabyte B450M-S2H/16GB Corsair Vengeance 3000MHz CL16 (2x8) parçaları toplam 1900TL civarı tutuyor. Bütçeniz 4.000 ise geriye ekran kartı, PSU, depolama birimi lazım. 2.el ekran kartı çözseniz GTX970 falan diyeceğim ama biraz zor. 1000TL'e alınabilecek en iyi ekran kartını alsanız 2.el geriye kalan 1100TL ile PSU+Kasa+SSD alacaksınız. PSU ve kasaya 350+350 gitse 500GB SSD için 400 kalıyor. En verimli böyle toplanabilir. Ekran kartı olarak çok kovalamanız lazım bu bütçe ile en iyisini almak için. 2.el piyasası bir enteresan. Sıfırını 500'e aldığım B450M-S2H'i 580TL'e koyan enteresan insanlar var.

4000 TL'ye hazır sistem öneriniz var mı ? Link paylaşımı yasak değilse yapabilir misiniz?

O CPU'nun yaptığı darboğaz değil, GPU'nun CPU'ya yaptığı darboğaz. Yani aslında ortada bir darboğaz yok sitenin demek istediği CPU'nun o GPU'dan çok daha güçlü ekran kartlarını taşıyabileceği ve CPU'nun potansiyeli için düşük olduğu. Hiç bir sorun yok yani. :)

RYZEN7-2700 3.6GHz İşlemci 8 GB RAM 480GB SSD RX570 4 GB Ekran Kartı

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı