Ryzen 7 2700X işlemciden siyah bir şey çıktı

kwert

Decapat
Makaleler
1
Son zamanlarda işlemcinin boşta 65-70 derece arasında olması sorunuyla cebellesiyorum. Burada konularda açtım. Fakat şimdi iş başka boyuta taşındı sanırım. İşlemcinin üstündeki metal plakanın yanında siyah bir şeyler çıktı. Resim atıyorum. Bu tam olarak ne anlama geliyor?

Dosya Ekleri

• 15986376775441398689256.jpg
    15986376775441398689256.jpg
    504,3 KB · Görüntüleme: 691
Son zamanlarda işlemcinin boşta 65-70 derece arasında olması sorunuyla cebellesiyorum. Burada konularda açtım. Fakat şimdi iş başka boyuta taşındı sanırım. İşlemcinin üstündeki metal plakanın yanında siyah bir şeyler çıktı. Resim atıyorum. Bu tam olarak ne anlama geliyor?
Delid yapıldı mı?

Performansa veya sıcaklığa etkisi var mı?
Bunlar metal kısımla devreyi birleştiren silikon. Sonradan çıkması zor gibi. Ancak kullanıldığınız soğutucuya bağlı aşırı baskıya bağlı olarak bir tık çıkabilir.

Ayrıca soğutucu sökerken işlemci yapışık bir şekilde çıkıyor soketinden. Bunu da anlamadım. Ne yapmam gerekiyor?
Bu durumda kullanmada bir sakınca var mı?

Performansa veya sıcaklığa etkisi var mı?

Ayrıca soğutucu sökerken işlemci yapışık bir şekilde çıkıyor soketinden. Bunu da anlamadım. Ne yapmam gerekiyor?

Yok sıcaklıkla alakası yok. Şimdi çözüm yollarına bakalım.
Öncelikle bahsettiğiniz soğutucu ile beraber çıkma durumu için soğutucuyu gevşettikten sonra sağa sola oynatıp çıkarırsanırız sorun kalmıyor. Sonrasında sistem bileşenlerinizi yazarsanız ve windows sürümünü belirtirseniz size daha detaylı bilgiler vereceğim.

Yok sıcaklıkla alakası yok. Şimdi çözüm yollarına bakalım.
Öncelikle bahsettiğiniz soğutucu ile beraber çıkma durumu için soğutucuyu gevşettikten sonra sağa sola oynatıp çıkarırsanırız sorun kalmıyor. Sonrasında sistem bileşenlerinizi yazarsanız ve Windows sürümünü belirtirseniz size daha detaylı bilgiler vereceğim.

Ryzen 2700X.
MSI X470 GAMING PRO.
RX 580 8 GB.
G.Skill 8x2 GB.
Seasonic 620 Watt 80+ Bronze.

Windows sürümünü bilmiyorum ama güncelliyorum genellikle. Şu an işlemci söktüğum için bakamıyorum.

Geri
Yukarı