Ryzen 7 2700X-ROG Strix RTX 2070 Tabanlı Sistemin 1080p Performansı

Konuma baksan iyi olur kanka. Gerçekten rahatsız edici 144hzde oynamak isteyen biri için bide fps drop cabası teşekkürler amd. 1070ti 1080 falan al bence :D. Dengesiz bir şekilde 100+ alıyorum ama ben stabil 150+ isteyen biriyim kaldıki bu fpsi versin kafasındayım ama işler öyle olmuyor sorunum bf5 ve pubgde bu arada diger oyunlarda full fps alıyorum overwatch, bf4 vs hangi ayarda olursa olsun full fps gidiyor bunlarda sıkıntı yok. Fps dropda bf5 de başıma geliyor anlamadım gitti.

O kadar güçlü bir işlemcinin, 1080p’de dökülmesi akıl alacak iş değil. 5-10 FPS aşağısında kalmasını beklerdimde bu denli hayal kırıklığı üzdü. Hakkında son zamanlar da pozitif yorumlar yoğunlaştığından seçimim AMD’de den yana olmuştu. Şu olaylardan sonra üzecekmiş gibi geliyor...

Konuma baksan iyi olur kanka. Gerçekten rahatsız edici 144hzde oynamak isteyen biri için bide fps drop cabası teşekkürler amd. 1070ti 1080 falan al bence :D. Dengesiz bir şekilde 100+ alıyorum ama ben stabil 150+ isteyen biriyim kaldıki bu fpsi versin kafasındayım ama işler öyle olmuyor sorunum bf5 ve pubgde bu arada diger oyunlarda full fps alıyorum overwatch, bf4 vs hangi ayarda olursa olsun full fps gidiyor bunlarda sıkıntı yok. Fps dropda bf5 de başıma geliyor anlamadım gitti.
Tek Çekirdek perfonmansını araştırsaydın o zaman AMD'nin. Şimdi firmaya laf ediyosun.

Ryzen 2700X ile GTX 1080 kullandım. PUBG de FHD 144 FPS alabiliyordum. Sizi üzmez fakat şu sistem 2K çevirseniz alacağınız zevk çok daha fazla olur.

Bu tarz başlıklarda anlaşılmayan bir şey var. Siz sadece 1080p 144 Hz'de yüksek FPS'mi istiyorsunuz? O zaman bunu araştırırken Intel'in daha fazla FPS verdiğini biliyor olmanız lazım. Çünkü 144 ile 60-75 FPS arasında büyük fark var. Kimisi rekabetçi oyunları sevmez 60-75 FPS yeterlidir, kimisi de 144 Hz monitör aldığı için 144+ FPS bekler. Bilgisayarı almadan önce konu açmış olsaydınız buradaki çoğu kişi ya monitörü 2k yapmanızı ya da Intel işlemci almanın daha mantıklı olabileceğini söylerdi.

Bence hiç kafanıza takmayın, PC geldiğinde testlerini yapın, muhtemelen FPS'ler tatmin edici olur.

Tabiki paylaşırım. Sizin sistem hangi parçaları barındıracak?
Benim sistem bu, sistemimi güncelleyeceğim. Bana oyun performansının yanında çok çekirdek performansı da lazım olduğu için 2700X alıyorum. Yoksa yukarıdaki arkadaşın dediği gibi sadece oyun performansı için 8700K daha mantıklı bir tercih.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    150,5 KB · Görüntüleme: 57
bende buna benzer bir sistem toplayacağım r7 2700 x ve 450 anakart armor 2070 (O.Csiz) sistemi alınca fps değererini paylaşabilirmisiniz ? Ben rekabetçi oyunlsr oynadığım için 1080p 144 hz 1 ms monitör kullancam sizin gibi

Bilgisayarı almadan önce konu açmış olsaydınız buradaki çoğu kişi ya monitörü 2k yapmanızı ya da Intel işlemci almanın daha mantıklı olabileceğini söylerdi.
Hocam herkes senin gibi değil forumda hep Ryzen öneriliyor.
Bu arada monitör geldi mi? Geldiyse performansı nasıl sistemin?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı