Ryzen 7 2700X Sabit 4.1 GHz'de Çalışması

@Cruel06 Benim 45-50 derecelere kadar düşüyor. 50 derece olarak çalışması gayet normal içiniz rahat olsun. Ben illa düşüreceğim diyorsanız ekran kartınızın ve anakartınızın programlarında fan hızlarını turbo moduna alırsanız anca o zaman o seviyelere iner. Bence hiç ellemeyin. Sadece anakartınızın programında fan tuning diye bir özellik olmalı, ona tıklayarak fanları optimize etsin kendisi.
X470 msi gaming plus anakartim mevcut dediginiz ayarlar biostami
@Cruel06 Benim 45-50 derecelere kadar düşüyor. 50 derece olarak çalışması gayet normal içiniz rahat olsun. Ben illa düşüreceğim diyorsanız ekran kartınızın ve anakartınızın programlarında fan hızlarını turbo moduna alırsanız anca o zaman o seviyelere iner. Bence hiç ellemeyin. Sadece anakartınızın programında fan tuning diye bir özellik olmalı, ona tıklayarak fanları optimize etsin kendisi.
Hocam boşta ki değerlerden bahsediyorum 40 a kadar düşüyor hop geri 50 oluyor ve sıvı soğutma var üstünde.

Son düzenleme:
@Cruel06 X470 MSI Gaming Plus anakart ile gelen CD'nin içinde bulabilirsiniz ya da anakartınızın destek sayfasına girip indirin. ASUS X470 anakart için ismi AI Suite 3. Bu program içinde kalibrasyon yapabiliyorum. Boşta 40-50 olmasının bir önemi yok zararsız tamamen. Eğer siz hem ekran kartınızda hem de bu anakart üzerinde CPU fanınızı turbo ya da gaming moda alırsanız hızlıca soğutacaktır. Kasanızın fan kontrolcüsü varsa onuda tam performansta çalıştırmanız gerekmekte. Ancak yine tekrar ediyorum dert edilecek sıcaklıklar değil.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı