Ryzen 7 2700X ve RTX 2070 PUBG düşük FPS sorunu

burhanzengin

Hectopat
Arkadaşlar sistemi yeni kurdum, kart 1980 MHz'de çalışıyor genelde. Ryzen 2700X işlemci, X470 anakart, 16 GB RAM var. Ayarlara dokunmadim hiç ultrada 130 çıkıyor en fazla. Çatışmalarda 80 falan. Ne ayar yapmalıyım? İşlemciyi falan 4.15'e aldım.

Driver güncelliği ve isletim sistemi orjinal ve güncelliği önemli. Sıcaklık durumunu paylasirsaniz ayrıca iyi olur.

Gayet normal bu FPS değerleri. PUBG optimizasyonu çok kötü olan bir oyun. Aynı sistem bende var ve elindeki sistem çok güçlü, bundan şüphen olmasın.

Sürücüler güncel mi? Isı değerlerinizi de paylaşır mısınız?
Ya masayı kurmadım daha deneme amacıyla açtım Windowsu telefondan usbye atıp kurdum onla alakalı olabilir mi sistemi iki gün önce kurdum driverleri yükledim driveboosterla boost clock 1860 karton ama ben oc yapmadan 1980de çalışıyor su videoda adamlar 200fps çıkıyor diğer videolarda 140 150 en fazla sizce gerçek değer mi biri 2080de bile 140 FPS veriyor diyor
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Monitör özelliklerini belirtir misiniz?
Gamepower 144 Hz freesync ama kapalı o özellik vede 120 Hz ayarlı 144 göremedim
Gayet normal bu FPS değerleri. PUBG optimizasyonu çok kötü olan bir oyun. Aynı sistem bende var ve elindeki sistem çok güçlü, bundan şüphen olmasın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
burda adamlar 200 alıyor o şaşırttı diğer incelemelerde bakarsan normal sadece benim combatta düşük 80 falan ama bir iki el attim
Gamepower 144 Hz freesnync 1080p
Fan 50de çalışırken ekran kartından ses geliyor tiz normal mi sence coil whine deniyor sanırım her kartta var mı
Fan 50de çalışırken ekran kartından ses geliyor tiz normal mi sence coil whine deniyor sanırım her kartta var mı
Sürücüler güncel mi? Isı değerlerinizi de paylaşır mısınız?
Ya sistemi iki gün oldu kıralı pek ayar yapmadım isi 63 falan oluyor fanlar 50de iken kasayı kapatmadım ondan mı bilmiyorum

Son düzenleme:
Ya masayı kurmadım daha deneme amacıyla açtım Windowsu telefondan usbye atıp kurdum onla alakalı olabilir mi sistemi iki gün önce kurdum driverleri yükledim driveboosterla boost clock 1860 karton ama ben oc yapmadan 1980de çalışıyor su videoda adamlar 200fps çıkıyor diğer videolarda 140 150 en fazla sizce gerçek değer mi biri 2080de bile 140 FPS veriyor diyor

Gamepower 144 Hz freesync ama kapalı o özellik vede 120 Hz ayarlı 144 göremedim

burda adamlar 200 alıyor o şaşırttı diğer incelemelerde bakarsan normal sadece benim combatta düşük 80 falan ama bir iki el attim

Ya sistemi iki gün oldu kıralı pek ayar yapmadım isi 63 falan oluyor fanlar 50de iken kasayı kapatmadım ondan mı bilmiyorum

Monitör bilgisi alakasız. Monitör saniyede kaç karenin çizileceğine etki etmez. Kare hızı sabitleyici ayarlardan açıksa sorun yok. O da oyun ayarlarıyla alakalı. Diğer arkadaşların cevaplarına katılıyorum.

Hocam 2070 için ultra 140 fps gayet normal. Aynı değerleri alıyorum bende. Çatışamada 80'e kadar düşmüyor ama bende 100-110 arası. Maximum 200 fps değeri ise gökyüzüne bakınca çıkar. Ortalamalarını belirtmişler zaten 140 olarak. Bir sıkıntı göremedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı