Ryzen 7 2700X ve RTX 2080 Ti sistem toplama

• Konuyu başlatan 8sret
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 3B

8sret

Hectopat
  • İşlemci : Ryzen 2700X
  • Anakart : Asus ROG Strix X470-F
  • RAM: Markasına Henüz Karar Vermedim. Cl 14 3200 MHz
  • Ekran Kartı : Gigabyte 2080 Ti ( Eğer Amazon'da vergi iadesi devam ediyorsa Amazon'dan alacağım.)
  • Kasa : Corsair Vengeance C70 Askeri Yeşil
  • Güç Kaynağı : Corsair HX750 . Eğer HX750 ve HX750i arasındaki farkı bilen ya da fikir sahibi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.
  • Sıvı Soğutma : İşlemcinin stok soğutucusunun performansından memnun kalanlar var. Ben de ekstra soğutucu almayı düşünmüyorum. Ama çok fark olur derseniz H115i alabilirim belki.
  • HDD : WD 7200 rpm 2 TB
  • SSD : Samsung 970 Evo 500 GB
  • Monitör : Henüz karar vermedim ama yüksek ihtimalle 4K 60 FPS 1 ms bi monitör alacağım.
Bütçe konusuna gelecek olursak net bir bütçe yok kafamda ama maksimum 20 bin. Bu demek değildir ki kesin 20 binlik PC alacağım. Duruma göre bakacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM' leri erkenden nanokatalog' dan alabilirsiniz orada oldukça ucuz ancak geç geliyor biraz.
Öte yandan bence bu kasa ve PSU seçilmemeli çok pahalı geldi bana göre.
Kasa olarak Phanteks P350X yada 400 modeli seçilebilir bence güzel tasarıma sahip yada NXZT 500.
Güç kaynağı olarak High Power 750W PSU seçilebilir.
Amazon' da vergi iadesi yok diye biliyorum. Vergi iadesindeki koşul eğer gümrüğe takılmadan geçtiyse ürün siz kontrol ediyorsunuz tabi o zaman vergi iadesini alıyorsunuz. Ha gümrükte kontrol edilip geçtiyse zaten devlet vergisini almış oluyor ödeme gibi durum da olmaz.

Neden 240 Hz 27 inch Full Hd monitör yerine 4K 60 fps monitör almak istiyorsunuz anlayamıyorum açıkçası.
Competitive oyunlarla çok da arası yoktur belki de. Ben de yüksek Hz seviyorum ama 4k kalite çok daha farklıdır sanıyorum her ne kadar deneme imkanı bulmasam da. Ekran kartı Allah seviyesinde zaten. Rahat rahat 4k oynatır.

Neden 240 Hz 27 inch Full Hd monitör yerine 4K 60 fps monitör almak istiyorsunuz anlayamıyorum açıkçası.
Bende senin hiç bir şeyden haberin olmadan öneri yapmanı anlayamıyorum. RTX 2080Ti’a sahip olacaksın ama gidip 1080p monitör alacaksın, büyük başarı... Sen gidip 2080Ti yanında 1080p monitör al bakayım, kullanımın %100 falan mı olacağını sanıyorsun? Bilmiyorsan söyleyeyim : Kullanım %60’ı geçmez. Sonra “RTX 2080Ti düşük FPS sorunu” konusunu açmış oluyorsun. Ayrıca 240Hz’in tırt oyunlar dışında bir faydasını göremedim. Konu sahibine gelince, vergi iadesi devri bitti artık. Vergi iadesi istediğinizde adamlar size şunu diyor : “O para benim değil senin devletinin cebine girdi.”

Bence 4K da daha istenilen modeller çıkmadı. Bu bütçeyle alacak olsam ben de 2K 144 Hz alırdım en az. Zaten çözünürlük yükseldikçe ekran boyutu artıyor onuda sevmiyorum olabildiğince küçük olmalı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı