Çözüldü Ryzen 7 2700X ve RX 580 yüke girince görüntü gidiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ctnnali

Hectopat
  • FPS Hyper M85+ 650 Watt Power
  • ASUS B450M-K anakart
  • Corsair 16 GB 3000 MHz çift kanal RAM
  • GİGABYTE Aorus RX580 4 GB
  • Ryzen 5 2600
Bugün Ryzen 7 2700X aldım geldim. Taktım güzelce. PC'yi açıyorum sorunsuz çalışıyor. Her sey güzel ama ekran kartına yük bindiği anda bilgisayar monitörden görüntüyü kesiyor ve ekran kartı fanlari duruyor. İşlemci ve diğer her sey çalışmaya devam ediyor. Power yetmiyor desem sanmıyorum. Bu konuda yardımcı olabilecek var mı?

Çözüm
Hocam ekran kartına CPU kablosu takmadınız değil mi?

CPU kablosunu hiç çıkarmadım hocam. Sadece ekran kartını söktüm. Sonra işlemciyi takip ekran kartını monte edip çalıştırdım. Ekran kartının kablosu Power üzerinden çıkmış olabilir. Power modüler olduğu için oradan da çıkmış olabilir diye şüphe ediyorum. Mesai saatinde olduğum için eve gitmek için bekliyorum. Tüm yardımlarınız için teşekkür ederim hocam. Sorun inşallah ekran kartında değildir. Bu arada ekran kartı fan uygulamasını indirmiştim. Ekran kartı fanını istediğn gibi ayarlayabiliyorum ve o şekilde çalışıyor. Sadece oyuna girip yük altına girince görüntüyü kesiyor.
Sorunun çözümünü buldum. Sapphire ekran kartı ile de aynısını yaptı. Sorunu BIOS sıfırlayarak çözdüm. Ne alakası var bilmiyorum ama bu şekilde çözüldü.
Farklı bir ekran kartı takmayı dene. Ekran kartında sorun yoksa PSU sorunu olabilir. 12V kanalından gereken değeri veremiyor olabilir. Ama önce ekran kartını deneyin.
PSU daha 1 haftalık. Burdan gelen tavsiyeler ile psu değiştirdim. Bugün arkadaşın birinden emanet sapphire rx580 8gb aldım. Akşam deneyim sonuçları yazarım.

PSU daha 1 haftalık. Burdan gelen tavsiyeler ile psu değiştirdim. Bugün arkadaşın birinden emanet sapphire rx580 8gb aldım. Akşam deneyim sonuçları yazarım.
Belki üretim hatasıdır FSP zaten kaliteli bir marka.

Belki üretim hatasıdır FSP zaten kaliteli bir marka.
Sadece işlemci değiştirdikten sonra böyle yapması garibime gitti. Şimdi arkadaş sapphire ekran kartını getirdi akşam gidince deneyeceğim. Ekran kartı kablosunu power da diğer soket e takarak deneme yapayım. Belki oda etkili olur. İşlemci değişimi yaparken ekran kartını sökmüştm. Büyük ihtimal o sebepten.

Hocam ekran kartına CPU kablosu takmadınız değil mi?

CPU kablosunu hiç çıkarmadım hocam. Sadece ekran kartını söktüm. Sonra işlemciyi takip ekran kartını monte edip çalıştırdım. Ekran kartının kablosu Power üzerinden çıkmış olabilir. Power modüler olduğu için oradan da çıkmış olabilir diye şüphe ediyorum. Mesai saatinde olduğum için eve gitmek için bekliyorum. Tüm yardımlarınız için teşekkür ederim hocam. Sorun inşallah ekran kartında değildir. Bu arada ekran kartı fan uygulamasını indirmiştim. Ekran kartı fanını istediğn gibi ayarlayabiliyorum ve o şekilde çalışıyor. Sadece oyuna girip yük altına girince görüntüyü kesiyor.
Sorunun çözümünü buldum. Sapphire ekran kartı ile de aynısını yaptı. Sorunu BIOS sıfırlayarak çözdüm. Ne alakası var bilmiyorum ama bu şekilde çözüldü.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı