Ryzen 7 3700X için B450-K anakart uygun mu?

siamodon

Hectopat
Aslında bu soruyu sormak için biraz geç kaldım. Bilgisayarı aldım bu hafta elimde olacak. 7 3000X işlemcinin tam performansını B450M-K anakarta alabilir miyim?

Dipnot: Sistemde 2070 s 8 GB ekran kartı mevcut.

Son düzenleme:
Aslında bu soruyu sormak için biraz geç kaldım. Bilgisayarı aldım bu hafta elimde olacak. 7 3000X işlemcinin tam performansını B450M-K anakarta alabilir miyim?

Dipnot: Sistemde 2070 s 8 GB ekran kartı mevcut.

Hocam ben de aynı durum ile karşı karşıyayım ne yaptınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
OC yapmayacaksanız bir problem yaşamazsınız. Daha ayrıntılı bilgi için üreticinin sitesinden anakartın uyumlu çalıştığı işlemcilere bakabilirsiniz.

OC yapmayacaksanız bir problem yaşamazsınız. Daha ayrıntılı bilgi için üreticinin sitesinden anakartın uyumlu çalıştığı işlemcilere bakabilirsiniz.
ryzen 7 3700x ile b450 kullanacağım fakat anakart sanırım yazılımsal olarak desteklemiyor yani bios update yapmamız gerekecek gibi duruyor. Bu konuda siz nasıl bir yol izlediniz? Flashback özelliği varmı b450 lerde ve sorunsuz çalışıyormu? Elimde eski nesil bir ryzen yok küçük bir şehirdeyim ve pandemi sebebi ile yardım alabileceğim bir bilgisayarcı da yok. O yüzden biraz çekiniyorum.

ryzen 7 3700x ile b450 kullanacağım fakat anakart sanırım yazılımsal olarak desteklemiyor yani bios update yapmamız gerekecek gibi duruyor. Bu konuda siz nasıl bir yol izlediniz? Flashback özelliği varmı b450 lerde ve sorunsuz çalışıyormu? Elimde eski nesil bir ryzen yok küçük bir şehirdeyim ve pandemi sebebi ile yardım alabileceğim bir bilgisayarcı da yok. O yüzden biraz çekiniyorum.
Hocam anakartınızın marka ve modeline bağlı. Msi max serisinde güncellemeye gerek olmadan çalışıyor mesela. Bios flashback özelliği de marka ve modele bağlı. Bunları belirtebilirseniz daha iyi yardımcı olabilirim.

Ryzen 7 3700X ile B450 kullanacağım fakat anakart sanırım yazılımsal olarak desteklemiyor yani BIOS Update yapmamız gerekecek gibi duruyor. Bu konuda siz nasıl bir yol izlediniz? Flashback özelliği var mı B450'lerde ve sorunsuz çalışıyor mu? Elimde eski nesil bir Ryzen yok küçük bir şehirdeyim ve pandemi sebebi ile yardım alabileceğim bir bilgisayarcı da yok. O yüzden biraz çekiniyorum.

Anakartın kutusunda "3000 ready" ifadesi yer alıyorsa 3. nesil Ryzen ile kullanabilirsiniz. Eğer yeni BIOS sürümü çıkarsa güncellersiniz.

Hocam anakartınızın marka ve modeline bağlı. Msi max serisinde güncellemeye gerek olmadan çalışıyor mesela. Bios flashback özelliği de marka ve modele bağlı. Bunları belirtebilirseniz daha iyi yardımcı olabilirim.
Anakartın kutusunda "3000 ready" ifadesi yer alıyorsa 3. nesil Ryzen ile kullanabilirsiniz. Eğer yeni BIOS sürümü çıkarsa güncellersiniz.
Ryzen 7 3700x ile birlikte kullanmayı düşündüğüm anakart bu.

Ryzen 7 3700x ile birlikte kullanmayı düşündüğüm anakart bu.
Tamam bu güncellemeye gerek olmadan çalışacaktır.

Tamam bu güncellemeye gerek olmadan çalışacaktır.
Son olarak bu ikilide karar kıldım hem bütçe gereği hemde bu anakartın üzerindeki ses yongasının MSI'daki yongadan daha iyi olduğunu gördüm. Bu doğrumudur? Müzikle uğraşan biriyim bu benim için önemli idi. Birde bu anakart 3000 ready olarak geliyormu flashback yapmam gerekecek mi?

Son olarak bu ikilide karar kıldım hem bütçe gereği hemde bu anakartın üzerindeki ses yongasının MSI'daki yongadan daha iyi olduğunu gördüm. Bu doğrumudur? Müzikle uğraşan biriyim bu benim için önemli idi. Birde bu anakart 3000 ready olarak geliyormu flashback yapmam gerekecek mi?
ALC1220 Ses yongasının kalitesi daha iyi. MSI olanda ALC892 mevcut. Ses kalitesi önemli ise TUF. Her iki anakart da 3000 serisi hazır olsa da flashback özelliği MSI'da mevcut. Yani son attığınız ikili size daya uygun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı