Ryzen 7 3700X overclock değerleri

CPU Z o kadar zorlayıcı bir test değil. Ben hiçbir zaman işlemciyi Full yüke sokmam diyor isen 10 defa R20 testini geçen işlemciyi bence günlük kullanabilirsin. Ama tertemiz olsun ben her türlü testimi yapayım stabilitemi sıcaklık değerlerimi ayarlayım diyor isen OCCT Prime 95 small ftts testlerini 20 dk yap çekirdek kapanmaz ise hata çıkmaz ise stabil bir şekilde kullanabilirsiniz tahminimce. 1.3250'de 4.35 çalışıyorsa eğer çok iyi bir değer bence bu.

Hocam ben en serin veren değerde yani 1.30'da günlük oyunlarda deneyeyim mi %100 yüke kesinlikle çıkmaz 60-70'lerde dolaşır en fazla. Reset atarsada 1.325V denerim veya 1.3375V denerim hıza dokunmayım diyorum siz ne dersiniz 4350 üzerine gerek var mı?

4.35 üzerinde çıkmak size kalmış ama voltajı gereğinden düşük verirseniz stabilite sorunları yaşarsınız. r20 testinde 10 dk lık occt testinde mavi ekran-restart atmayan değerler ideale en yakın değerlerdir.Önemli bir oyunun veyahut işinizin ortasında mavi ekran yemek istemezsiniz.

4.35 üzerinde çıkmak size kalmış ama voltajı gereğinden düşük verirseniz stabilite sorunları yaşarsınız. R20 testinde 10 dk lık OCCT testinde mavi ekran-restart atmayan değerler ideale en yakın değerlerdir. Önemli bir oyunun veyahut işinizin ortasında mavi ekran yemek istemezsiniz.

Tamamdır hocam teşekkür ederim ben böyle deneyip not ederek ilerliyorum.

CBP ve PBO yu da biostan devre dışı bırakmanı öneririm. Eğer voltajın yeterli olduğunu düşünüyorsan ama sıkıntı çıkıyorsa medium ayarlarda LLC kullanabilirsin.

Ryzen 5 3600 ile 4.4 stabil kullanıyorum bende 1.25V ile hocam.

Dosya Ekleri

• bench r20 single.jpg
    bench r20 single.jpg
    215,2 KB · Görüntüleme: 72
  • cine r20 mult.jpg
    cine r20 mult.jpg
    215,3 KB · Görüntüleme: 78
İşlemci aynı değil arkadaş alakası olmayan bir konuya yorum yapmış. 3700x için max boost frekansına kadar olan değerleri tüm çekirdekleri çıkarmanız yeterli olacaktır.

Selamlar ben 1.375 de 4300 kullanıyorum çok uzun süredir. Soğutucu be quite dark rock pro 4
Yazılı bilgi olsun diye yazıyorum. Bana yeterli :)

Makalemi incelemenizi tavsiye ederim sizin değeriniz pek overclock sayılmaz bu işlem undervolta giriyor biraz da hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı