Ryzen 7 3700X sistem tavsiyesi

EngineerMan

Centipat
Daha fazla  
Halihazırda satın almış olduğum parçalar:
- Ryzen 7 3700X.
- Samsung 970 Evo Plus 500 GB (3500/3300)
- Corsair Vengeance LPX 2x8 DDR4 CL18 3600 MHz.
-ASUS Dual RTX 2060 Super 8 GB.

Elimde 3000 TL gibi bir bütçe var, kasa-anakart ve güç kaynağı almam lazım. Bu sisteme uygun olarak anakart olarak B550 istiyorum VRM ve mosfet değerleri iyi olan.
B550'a Pro Max ile B550 Tomahawk arasında kaldım. Güç kaynağı olarak ise FSP Hyper M85+ 650W bronz yarı modüler ile High Power 750W +80 Gold modüler olmayan güç kaynağı arasında kaldım.
Kasa olarak ise: -https://www.vatanbilgisayar.com/cooler-master-masterbox-mb511-midt-atx-mesh-on-panel-siyah-kasa.html#urun-ozellikleri
-https://www.hepsiburada.com/msi-mag-forge-100r-temperli-cam-2x-a-rgb-fan-120mm-fan-atx-oyuncu-bilgisayar-kasasi-p-HBV00000RJOMC?magaza=Hepsiburada
Bu 2'si arasında kaldım.

Not: Bunlar arasında kaldım lakin bu bütçeye daha iyi tavsiyeniz olursa her türlü fikre açığım. Kasa olarak ön tarafı mesh ve temperli cam tercihimdir. Anakart olarak işlemcinin ısınmamasını istiyorum çok fazla. Stok soğutucu kullanacağım. Güç kaynağında ise 650W +80 yarı modüler tercihimdir, fikirlerinizi bekliyorum. Bu sistemde video edit render ve yazılım ve aynen ı zamanda oyun oynayacağım. Teşekkürler.

Monitör olarak 2K ile FHD arasında kaldım 27 inç alacağım bu ekran kartı 2K için sağlıklı olur mu film izlemeyi çok severim.

MSI Mag Forge 100R ARGB satın aldım kasa fanlarının aynılarından üst kısımlara da ekledim, toplamda 5 fan ile çalıştırıyorum ve RX 5700XT Mech gibi ısınan bir kart 68-70 derece gibi değerlerde kalıyor.
Tercih edeceğin kasa bu olabilir.

MSI Mag Forge 100R ARGB satın aldım kasa fanlarının aynen ılarından üst kısımlara da ekledim toplamda 5 fan ile çalıştırıyorum ve RX 5700XT Mech gibi ısınan bir kart 68-70 derece gibi değerlerde kalıyor.

Öndeki 2 tane fan küçük geldi aslında ondan biraz çekinmiştim yoksa gayet güzel kasa hava akışı iyi diyorlar sizin fikriniz nedir? Kablolamada sıkıntı çıkarıyor mu kolaylaştırıyor mu?

Öndeki 2 tane fan küçük geldi aslında ondan biraz çekinmiştim yoksa gayet güzel kasa hava akışı iyi diyorlar sizin fikriniz nedir? Kablolamada sıkıntı çıkarıyor mu kolaylaştırıyor mu?

Kasa gayet güzel hava akışına sahip kablolaması beni hiç zorlamadı. Beni zorlamaması sizi zorlamayacağı anlamına gelmez ben sürekli kasa topladığım için el alışkanlığı oldu. Ama bir yönü çok güzel anakart bitim noktasında aynen su dağıtım şebekesi gibi kabloları merkeze tek seferde kablolayabiliyorsun ve bu tek hattan kabloları çok güzel saklıyor.

MSI Mag Forge 100R ARGB satın aldım kasa fanlarının aynılarından üst kısımlara da ekledim, toplamda 5 fan ile çalıştırıyorum ve RX 5700XT Mech gibi ısınan bir kart 68-70 derece gibi değerlerde kalıyor.

100R için kasa fan linki atabilir misiniz? Bir de şey soracaktım. Kasa ile beraber kaç fan geliyor ve sonradan kaç fan takılabiliyor? Sharkoon rev200 ile 100R arasında kalmıştım ben de.

100R için kasa fan linki atabilir misiniz? Bir de şey soracaktım. Kasa ile beraber kaç fan geliyor ve sonradan kaç fan takılabiliyor? Sharkoon rev200 ile 100R arasında kalmıştım ben de.

Ben orada bir yazım yanlışı yapmışım kasa fanlarını değiştirmiştim hazır değiştirmişken üst kısımlara da fanlardan ekledim.
Kasanın kendi orijinal fanlarını aradım ama bulamadım çareyi yenilemekte buldum.

Burada (2x 120mm ARGB LED Fan 1x 120mm Fan) ile geliyor yazmışlar. Üst tarafa da 2 tane eklemek istersen COOLER MASTER MasterFan MF140R ARGB 140mm Fan | ITOPYA Ben bunları alacağım.
Ön tarafa 1 tane daha 120mm fan ekleyebiliyorsun toplamda 3 önde 2 üstte 1 arkada oluyor diye biliyorum.

Geri
Yukarı