Çözüldü Ryzen 7 3700X sistemde mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

deathbomb

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

Önceleri sadece oyunlarda aldığım mavi ekran hatasını bugün internette gezerken de yaşadım. Minidump dosyalarını biraz inceledim ve sorun RAM'lerde gibi duruyor. Dün Memtest ile tarama yaptım hiçbir şey çıkmadı. XMP kapalı olarak tekrar denemeli miyim? Sistemin minidump dosyaları aşağıdaki gibidir, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

ASUS TUF Gaming B550.
Ryzen 7 3700X.
G.Skill Trident Z Neo 16 GB 3600MHz.
Gigabyte Aorus RTX 3060.
SanDisk M.2 SSD 500GB.
SanDisk Ultra 3D SSD 500GB.
Windows 10.

Teşekkürler deneme sonrası sonucu yazacağım.
Tekrar Merhaba @MScofield ,

Test sonucu 100 adet hata çıktı, aşağıda sonucu paylaşıyorum. Sanırım RAM'leri garantiye göndermekten başka çare yok. Bu sonuca göre sormak istediğim birkaç soru var;

1- Bu hataların nedeni ne olabilir? Ürünler 3 ay kullanıldı, 6 ay boşta yattıktan sonra arkadaştan alalı daha 1 ay olmadı. Acaba ben mi yanlış bir şey yaptım onu merak ediyorum.
2- Başka sistemde de test yapılması halinde aynı hatalar alınır mı? Yani sorunlar sadece bendeki sisteme özel mi?
3- Şuan RAM'leri kullanmaya devam etsem, diğer parçalara herhangi bir zarar gelir mi?

Şimdiden teşekkürler...

Son düzenleme:
1- Bu hataların nedeni ne olabilir? Ürünler 3 ay kullanıldı, 6 ay boşta yattıktan sonra arkadaştan alalı daha 1 ay olmadı. Acaba ben mi yanlış bir şey yaptım onu merak ediyorum.
Hataların nedeni hakkında bir fikrim yok.
2- Başka sistemde de test yapılması halinde aynı hatalar alınır mı? Yani sorunlar sadece bendeki sisteme özel mi?
Aynı RAM'leri kullanıp Memtest ile tarama yaparsanız yüksek ihtimalle yine RAM'ler sorunlu gözükecektir.
3- Şuan RAM'leri kullanmaya devam etsem, diğer parçalara herhangi bir zarar gelir mi?
Orasını da bilmiyorum, kusura bakmayın.

Geri
Yukarı