Ryzen 7 3750H ve GTX 1650 sistem düşük FPS veriyor

Xeuth

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Diş Hekimi
Cihazın modeli ASUS TUF Gaming FX505DT-BQ045.

Battlefield V, Destiny 2, Battlefront 2 gibi oyunlarda düşük ayarlarda bile sık sık 60 FPS'in altına düşmekte. Gerçekten de son 5 yıldır en pişman olduğum alışverişlerden biri oldu ne yazık ki, yeterince araştırma yapılmadan gerçekleştirilen alışverişlerin genel olarak sonu bu oluyor.

Cihazdaki 16 GB RAM'in dual-channel değil de single-channel olması bu kadar FPS farkı (yaklaşık 15-20 FPS) yaratır mı? Yoksa gerçekten de cihazdan beklemem gereken performans bu mu?

Memnun musunuz? GTX1660Ti versiyonunu alacağım am müşteri hizmetlerini aradım sordum 1x16 dediler. Kendim de takarsam garanti dışı kalacakmış. 1650'i besleyebiliyor mu?
Ryzen 7 3750h, 1650 rahat besliyor. Kasanın altında herhangi güvenlik bandı yok. Benimde sorduğumda garanti bozulacağını söylemişlerdi. Şuan için ekleme yapmayacağım için sorun teşkil etmiyor. Ama 1660 Ti ekran kartında da darboğaz yapacağını düşünmüyorum.

Ryzen 7 3750h, 1650 rahat besliyor. Kasanın altında herhangi güvenlik bandı yok. Benimde sorduğumda garanti bozulacağını söylemişlerdi. Şuan için ekleme yapmayacağım için sorun teşkil etmiyor. Ama 1660 Ti ekran kartında da darboğaz yapacağını düşünmüyorum.
Ryzen 3750h 1650 için ideal. Üstü ağır geliyor. 1660ti de %15 performans kaybı yaşatıyor.

Rtx 2060 ile olan kombinasyonu'na ne düşünüyorsunuz?
Ryzen 3750h 1650 için ideal. Üstü ağır geliyor. 1660ti de %15 performans kaybı yaşatıyor.
i7 7700HQ işlemcisine yakın bir performans sunuyor. 1660Ti versiyonu MaxQ olanı. Besleyebiliyor testleri izlediğimde

hocam ben de ryzen güzellemelerine kanıp aldım fx505du 1660ti ekran kartlı, aslında BF1 de 60-70 fps görüyorum multide ama bf5 te 40-50 fps bandında dolaşıyor, herkes dual ram diyor ama dual ram olsa bile bir i5 9300h la aynı olamaz heralde... ben de pişmanım cidden. bir de pc nin bazı kronik hataları var ya da benim yüklediğim programlardan ama
1. si firefox da youtube tam ekran yapınca pc takılıp restart atıyor,
2. si bf5 te de harici ekranda açınca takılıyor açılmıyor ama normal laptop ekranında sorun yok... acaba nvidia ile mi alakalı çözemedim.

Vatan iade de almadı kurulum yapıldığı için, soğudum yani daha iyi performans beklerdim.

Bende ASUS FX505 dt modelini aldım R7 ve 1650 var LoL'de yüksek ayarlarda 70-100 arası FPS alıyorum. 8 GB RAM mevcut çok az geliyor tarafımca CS:GO'da kasmalar yaşıyorum bu problemi nasıl çözdünüz. 14 gün iade hakkım var.

Cihazın modeli ASUS TUF Gaming FX505DT-BQ045.

Battlefield V, Destiny 2, Battlefront 2 gibi oyunlarda düşük ayarlarda bile sık sık 60 FPS'in altına düşmekte. Gerçekten de son 5 yıldır en pişman olduğum alışverişlerden biri oldu ne yazık ki, yeterince araştırma yapılmadan gerçekleştirilen alışverişlerin genel olarak sonu bu oluyor.

Cihazdaki 16 GB RAM'in Dual-Channel değil de Single-Channel olması bu kadar FPS farkı (yaklaşık 15-20 FPS) yaratır mı? Yoksa gerçekten de cihazdan beklemem gereken performans bu mu?

Kardeşim problem devam mı etti. Ben de aynı şeyi yaşıyorum.

Hocam şu an da herhangi bir problem yaşamıyorum CS:GO en düşük ayarlar 1920 1080 tabii 120 FPS alıyorum. Sadece PUBG'de ayarları düşürdüğüm halde FPS'im çok az artıyor. 4 5 aydır kullanıyorum herhangi bir ısı problemi yaşamadı ASUS bu konuya gayet iyi bir çözüm bulmuş. Bence iade edilecek bir laptop değil. GeForce Experince'dan Driver'ları güncelle sorun kalmaz diye düşünüyorum.

Hocam şu an da herhangi bir problem yaşamıyorum CS:GO en düşük ayarlar 1920 1080 tabii 120 FPS alıyorum. Sadece PUBG'de ayarları düşürdüğüm halde FPS'im çok az artıyor. 4 5 aydır kullanıyorum herhangi bir ısı problemi yaşamadı ASUS bu konuya gayet iyi bir çözüm bulmuş. Bence iade edilecek bir laptop değil. GeForce Experince'dan Driver'ları güncelle sorun kalmaz diye düşünüyorum.
R7 3750 h ve GTx 1650'den bahsediyoruz değil mi

Geri
Yukarı