Ryzen 7 3750H ve GTX 1650 sistem düşük FPS veriyor

Xeuth

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Diş Hekimi
Cihazın modeli ASUS TUF Gaming FX505DT-BQ045.

Battlefield V, Destiny 2, Battlefront 2 gibi oyunlarda düşük ayarlarda bile sık sık 60 FPS'in altına düşmekte. Gerçekten de son 5 yıldır en pişman olduğum alışverişlerden biri oldu ne yazık ki, yeterince araştırma yapılmadan gerçekleştirilen alışverişlerin genel olarak sonu bu oluyor.

Cihazdaki 16 GB RAM'in dual-channel değil de single-channel olması bu kadar FPS farkı (yaklaşık 15-20 FPS) yaratır mı? Yoksa gerçekten de cihazdan beklemem gereken performans bu mu?

%26 ortalama fark var. Ayarlar orta ve en dusukte fark en fazla %49 en az %12. Ayarlar dustukce Aradaki FPS farki 50'lere kadar cikiyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Masaüstü ile karşılaştırıyorsanız 15-20 FPS daha düşük alması normal. Aynı model ile karşılaştırıp sorun var mı yok mu anlayabilirsin.

Cevaplarınız için çok teşekkürler.

Laf açılmışken bir şeyden daha bahsetmek istiyorum. Laptop'ın klavyesindeki RGB LED'ler bazı tuşlarda belirgin şekilde daha fazla yanıyor, bazılarında da daha az yanıyor. Bu sıkıntı iade kapsamına girer mi acaba?
WhatsApp Image 2019-12-02 at 23.00.28.jpeg

14 gunu gecmediyse kosulsuz iade edebilirsiniz. Eger 14 gunu gecti ise cihaz garantiye gider sorun bulunur parca degistirilir ve sorun ile ilgili size bir kagit verilir. Eger sorun 3 defa tekrar ederse(tam sayiyi hatirlamiyorum) kusurlu urun kapsamina girer ve ya 0 ya da para iadesi isteyebilirsiniz.

Ayrica resimden hangi tuslar daha parlak anlasilmiyor. Garantiye yollayacak iseniz daha net fark gozuken bir resim gonderin. Mesela konudaki Mac'in klavyesinde sorun net gorunuyor.

Battlefield V, Destiny 2, Battlefront 2 gibi oyunlarda düşük ayarlarda bile sık sık 60 FPS'in altına düşmekte. Gerçekten de son 5 yıldır en pişman olduğum alışverişlerden biri oldu ne yazık ki, yeterince araştırma yapılmadan gerçekleştirilen alışverişlerin genel olarak sonu bu oluyor.

Cihazdaki 16 GB RAM'in dual-channel değil de single-channel olması bu kadar FPS farkı (yaklaşık 15-20 FPS) yaratır mı? Yoksa gerçekten de cihazdan beklemem gereken performans bu mu?

AMD dual channel destekli alt yapısı var. Kısaca arkadaşların dediği gibi dual channel olduğunda farkı bariz göreceksiniz.

Aynı cihazı bende aldım. Fakat dedikleri gibi dual baya fps fark ediyor. Ben 2x8 olarak kullanıyorum.

Aynı cihazı bende aldım. Fakat dedikleri gibi dual baya fps fark ediyor. Ben 2x8 olarak kullanıyorum.
Memnun musunuz? GTX1660Ti versiyonunu alacağım am müşteri hizmetlerini aradım sordum 1x16 dediler. Kendim de takarsam garanti dışı kalacakmış. 1650'i besleyebiliyor mu?

Geri
Yukarı