Ryzen 7 3750H ve GTX 1650 sistem düşük FPS veriyor

Xeuth

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Diş Hekimi
Cihazın modeli ASUS TUF Gaming FX505DT-BQ045.

Battlefield V, Destiny 2, Battlefront 2 gibi oyunlarda düşük ayarlarda bile sık sık 60 FPS'in altına düşmekte. Gerçekten de son 5 yıldır en pişman olduğum alışverişlerden biri oldu ne yazık ki, yeterince araştırma yapılmadan gerçekleştirilen alışverişlerin genel olarak sonu bu oluyor.

Cihazdaki 16 GB RAM'in dual-channel değil de single-channel olması bu kadar FPS farkı (yaklaşık 15-20 FPS) yaratır mı? Yoksa gerçekten de cihazdan beklemem gereken performans bu mu?

Sizce bilgisayarı iade edeyim mi, açıkçası ben beklediğim performansı görmüyorum ne diyorsunuz?
Bu arada hiç THREAD_STUCK_IN_DEVICE_DRIVER hatası aldınız mı ?

Hocam bende 1660ti lisi vardı, gpu fan sesinden vırıltılı bir ses geliyordu ve ryzen7+1660ti de tek slot ram ile kesinlikle dar boğaz yapıyordu. Oyunlarda istediğim performansı alamadım. İade hakkınız varsa bence edin. MSI daha iyi bir seçenek bence

14 gunu gecmediyse kosulsuz iade edebilirsiniz. Eger 14 gunu gecti ise cihaz garantiye gider sorun bulunur parca degistirilir ve sorun ile ilgili size bir kagit verilir. Eger sorun 3 defa tekrar ederse(tam sayiyi hatirlamiyorum) kusurlu urun kapsamina girer ve ya 0 ya da para iadesi isteyebilirsiniz.

Ayrica resimden hangi tuslar daha parlak anlasilmiyor. Garantiye yollayacak iseniz daha net fark gozuken bir resim gonderin. Mesela konudaki Mac'in klavyesinde sorun net gorunuyor.
Aktardığınız bilginizde biraz düzeltme ve ekleme yapayım. TUF505DD ürünün yenisi ile değişimini bizzat tecrübe etmiş biri olarak servisten ve internetten aldığım bilgileri aktarıyorum; Eğer cihaz arızalı ise iade edilmez, servise gönderilir. İlk 6 ay içinde herhangi bir sebepten ötürü (kullanıcı hatası dışında) cihaz arıza verirse, ayıplı mal kategorisine girer ve değişim/iade hakkı doğar. Bu hak kapsamında size ASUS genel merkezinden bir belge gönderilir, cihaz serviste kalır. Bu belgeyi fatura ile birlikte satıcıya yollamak gerekir. Eğer ilk 6 ay geçmişse cihazın tamiri gerçekleştirilir ancak tamir edilemeyecek bir arıza ise yine değişim/iade sağlanır. Cihazın toplam 3 parçası arıza çıkarır, değişim gerektirir ise veya aynı arıza 3 kez tekrar eder ise yine iade/değişim hakkı doğar. Değişim yaparken satıcının elinde aynı ürün yoksa döviz vs farkına bakılmaksızın faturadaki ücretin iadesi yapılır.

1660ti ryzen 5 li model var bende de dual ram baya fark yapıyormus o yüzden bi 8 veya 16lık takviye daha yapacagım bakalım ne olacak lakin servislerin açılmasını bekliyorum elden götürecegim

Geri
Yukarı