Ryzen 7 3800X + RTX 2070 için PSU tavsiyesi

Deassis

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba ekran kartım mevcuttu diğer birleşenleri yeni aldım güç kaynağını bu yönde tercih ettim ama size danışmak istedim. Sorun olursa iade eder yeni bir PSU alabilirim şimdiden teşekkürler.

İşlemci: AMD Ryzen 7 3800X.
Ekran kartı: MSI RTX 2070 Super Gaming X Trio.
Anakart: ASUS X570-E ROG STRIX Gaming.
RAM: G.Skill 32 GB(2x16 GB) tredent Z Neo DDR4 3200MHz CL16.
SSD: XPG 512 GB spectrix S40G NVMe okuma 3500 MB-yazma 3000 MB M.2 SSD.
HDD: WD black 1TB.
Kasa: CoolerMaster MB520.
Sıvı soğutma: Corsair H100I RGB Platinum.
Güç kaynağı: Seasonic focus Plus 750W 80+ Gold tam modüler.

Son düzenleme:
Merhaba ekran kartım mevcuttu diğer birleşenleri yeni aldım güç kaynağını bu yönde tercih ettim ama size danışmak istedim. Sorun olursa iade eder yeni bir PSU alabilirim şimdiden teşekkürler.

Kasa: Corsair MB520.
Corsair’in MB520 diye kasası mı vardı ya 🤣

Kasa: Corsair MB520.
Herşey iyi güzelde sıvı soğutmayı önermem. Ben aldıktan 2 ay sonra çöpe atmak zorunda kaldım. Pompa içindeki motor kontrol ünitesi pompaya kılcal tel ile tutturulmuş. O tel bi zaman sonra kopuyo ve hiç bir şekilde tamir edilemiyo. İşin kötüsü sensörler, sistemden pompayı çalışyo gösteriyo anlayamıyosun içini açmadan. Onun için coolermaster ml 240 öneririm.

Son düzenleme:
Herşey iyi güzelde sıvı soğutmayı önermem. Ben aldıktan 2 ay sonra çöpe atmak zorunda kaldım. Pompa içindeki motor kontrol ünitesi ğompaya kılcan tel ile tutturulmuş. O tel bi zaman sonra kopuyo ve hiç bir şekilde tamir edilemiyo. İşin kötüsü sensör ler sistemden pompayı çalışyo gösteriyo anlayamıyosun içini açmadan. Onun için coolermaster ml 240 öneririm.
Anladım hocam ben 7 8 aydır diğer pc'de kullandım ve gayet memnun kaldığım için özellikle o soğutucuyu almıştım ama halen daha çalışır durumda sıkıntısı yoktu
Corsair’in MB520 diye kasası mı vardı ya 🤣
Yanlış yazılmış hocam k.bakmayın düzelttim :)

Anladım hocam ben 7 8 aydır diğer pc'de kullandım ve gayet memnun kaldığım için özellikle o soğutucuyu almıştım ama halen daha çalışır durumda sıkıntısı yoktu

Yanlış yazılmış hocam k.bakmayın düzelttim :)
İnşallah şansın iyidir de sıkıntı yaşamazsın. Çünkü corsair link yazılımından baktığında çalışıyo gözüküyo. İşlemci ısısını takip etki bir sorun olursa anlayabilirsin. Hayırlı olsun tekrar.

İnşallah şansın iyidir de sıkıntı yaşamazsın. Çünkü corsair link yazılımından baktığında çalışıyo gözüküyo. İşlemci ısısını takip etki bir sorun olursa anlayabilirsin. Hayırlı olsun tekrar.
Teşekkür ederim aslında benim sıvı soğutma tarafından değilde güç kaynağı 8+4 pin desteklemesiydi araştırmalar sonucu desteklediğini söyleyen arkadaşlar oldu umarım orda sıkıntı yaşamam :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı