Ryzen 7 3800X Sistemde Görüntü Gelmiyor

Yusuf1234

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayara güç geliyor, her şey çalışıyor ancak görüntü gelmiyor. Denedigim çözümler şunlar: RAM'lerden birini sokup çalıştırdım düzelmedi, ekran kartını söküp anakarttaki HDMI girişine taktım yine olmadı. Anakartim MSI X470 GAMING Plus, işlemci Ryzen 7 3800X. Acaba anakart güncel değil ondan dolayı mı görüntü gelmiyor? Anlam veremedim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.
Bu arada klavyedeki ışıklar yanmıyor. @Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sonuçta kart tarih öncesi değil. Ekran kartı ve RAM'lerin sarı yerlerini silgi ile temizle. BIOS pilini söküp 3 dakika bekle ve sonra tekrar deneyin.

Bilgisayara güç geliyor, her şey çalışıyor ancak görüntü gelmiyor. Denedigim çözümler şunlar: RAM'lerden birini sokup çalıştırdım düzelmedi, ekran kartını söküp anakarttaki HDMI girişine taktım yine olmadı. Anakartim MSI X470 GAMING Plus, işlemci Ryzen 7 3800X. Acaba anakart güncel değil ondan dolayı mı görüntü gelmiyor? Anlam veremedim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.
Bu arada klavyedeki ışıklar yanmıyor. @Recep Baltaş

Anakart sorunu olabilir BIOS Update deneyin.
Ekran kartınızın ve diğer birleşenlerin Güç girişlerinin doğru bağlandığından emin olun.
BIOS sıfırlayın.
RAM slotlarının yerini değiştirin olmazsa tek RAM ile deneyin.

Anakart kutusunun üzerinde şu logo yoksa BIOS güncellemesi olmadan elinizdeki işlemciyle görüntü alamazsınız. Bu anakartın işlemci olmadan BIOS güncelleme özelliği yok. O yüzden 1. veya 2. nesil bir Ryzen işlemci ile güncelleme yapmanız gerekiyor. Yakınınızda bir bilgisayarcı varsa orada güncelleme yaptırabilirsiniz.

3000.png

Anakart sorunu olabilir BIOS Update deneyin.
Ekran kartınızın ve diğer birleşenlerin Güç girişlerinin doğru bağlandığından emin olun.
BIOS sıfırlayın.
RAM slotlarının yerini değiştirin olmazsa tek RAM ile deneyin.
Bilgisayarı acamadan bios nasil update edilebiliyor ?
Anakart kutusunun üzerinde şu logo yoksa BIOS güncellemesi olmadan elinizdeki işlemciyle görüntü alamazsınız. Bu anakartın işlemci olmadan BIOS güncelleme özelliği yok. O yüzden 1. veya 2. nesil bir Ryzen işlemci ile güncelleme yapmanız gerekiyor. Yakınınızda bir bilgisayarcı varsa orada güncelleme yaptırabilirsiniz.

Eki Görüntüle 616257
Varda ingilizce bir yazı var altında cevireyim

Nereden satın aldınız? Vatan Bilgisyar, İtopya vb yerler zaten güncelleme yapıyor olmalı. Hepsiburada vs gibi bir yerden aldıysanız bir işlemci bulup denemelisiniz.
N11 den almıştım hocam şöyle bir şey var sanırsam bios update gerekiyor doğru muyum ?
Nereden satın aldınız? Vatan Bilgisyar, İtopya vb yerler zaten güncelleme yapıyor olmalı. Hepsiburada vs gibi bir yerden aldıysanız bir işlemci bulup denemelisiniz.
konu kökten bitti anakartin üzerinde 2000 yazıyor malesef bilgisayrcya gitmek zorunda kaldim

Dosya Ekleri

• 15948977592671961010164214438024.jpg
    15948977592671961010164214438024.jpg
    1,5 MB · Görüntüleme: 46
  • 1594897910972134033825684944840.jpg
    1594897910972134033825684944840.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 44

Geri
Yukarı