R7 3800X sistemde monitöre görüntü gelmiyor

0w3R

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımı problemsiz kullanıyordum. Ertesi sabah açmayı çalıştığımda monitörde sinyal yok uyarısını gördüm ve ne yaptıysam sorunu düzeltmedim.
Ramlerimin çalıştığından eminim farklı bir bilgisayarda test ettim BIOS pilini çıkarıp taktım. PC'de güç yokken statik elektrik bosalsin diye güç tuşuna basılı bekledim. Farklı görüntü kabloları ve farklı giriş portları denedim, hem monitörde hem GPU'da farklı PCI-e slotunda denedim. Farklı RAM kombinasyonları denedim, farklı monitör denedim, gene de ekran gelmiyor. Hiç gelmiyor, BIOS ekranı bile yok fakat bilgisayarımın Windows'a girdiğine eminim çünkü iCUE yazılımı kullanıyorum. Fanların RGB'leri değişiyor ve PC açılırken Debug ledlerindede problem yok Boot ışığı yanıyor herhangi bir uyarı sesi sinyal vs yok.
Sistemim.
R7 3800X.
ASUS Dual OC2070S.
X570 TUF Gaming Plus.
XPG D60G 2x8 3K MHz.
Scythe fuma 2.
Xigmatek xpower 650W 80+

Ekran kartını farkı bir APU işlemciye sahip sisteme taktım ve aygıt yöneticisinde ekran kartı gözükmüyordu fakat sistemde ekran kartı sürücüleri yüklü değildi. Kendi kullandığım sistemde ekran kartı sürücüleri yüklü ve güncel olmasına rağmen görüntü alamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı