Ryzen 7 3800X ve RTX 2080 sistem nasıl?

beko_20

Centipat
Hayatımda ilk defa oyun bilgisayarı toplayacağım için üst seviye bir sistem olmasını istiyorum ve uzun süre sorunsuz kullanmak istediğim için parçaları bir kere alacağım. Bilgisayarı toplama amacım üst seviye oyun performansı almak ve iş amacıyla kullanmak. Daha sonra ise video düzenleme amacıyla kullanacağım bir bilgisayar toplamak istiyorum. Oynayacağım oyunlar PUBG gibi FPS oyunları ve Call of Duty serisi, Euro Truck Simulator 2, Forza, Metro Exodus, Assassin's Creed Odyssey gibi oyunlar oynayacağım.

İşlemci: AMD Ryzen 3800X.

Anakart: MSI MEG X570 Ace veya ASUS ROG Crosshair VII Hero.

Ekran kartı: MSI GeForce RTX 2080 Gaming X Trio (alındı)

RAM: G.Skill 16 GB (2x8GB) Trident Z Neo RGB 3600MHz CL16.

SSD: Samsung 860 Evo 1 TB.

HDD: Seagate Barracuda 2 TB.

PSU: Seasonic focus Plus 750W 80+ Gold.

Sıvı soğutucu: NZXT Kraken X62 RGB 280 mm.

Kasa: Cougar panzer Max veya ASUS TUF Gaming GT501 RGB tempered glass.

İşlemci 3700X fiyatına alabileceğim için onu seçtim.

Anakart konusunda bu ikisi arasında kaldım ama tam bir fikrim yok. Kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim.

Ekran kartını yukarıda da söylediğim gibi aldım.

RAM ise Ryzen işlemcilerle performanslı çalıştığı için tercih ettim.

SSD başlarda sadece oyun oynayacağım için M.2 NVMe SSD tercih etmedim. Daha sonra lazım olursa alırım. Oyunlarda veya normal kullanım için bu tercihim doğru mu?

PSU baktığıma göre en iyilerinden biri olduğu için tercih ettim ama başka öneriler de varsa değerlendirebilirim.

Kasa konusunda henüz karar veremedim. Eğer ASUS ROG STRIX Helios uygun fiyata bulabilirsem onu alacağım ama bulamazsam yukarıda belirttiğim kasalardan almayı düşünüyorum.

Monitör ve diğer ekipmanları Temmuz'dan sonra alacağım için şimdilik onlara bakmadım. İlk kez sistem toplayacağım için yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
997TL'ye Corsair 750 80+ Gold PSU satın aldım daha demin daha ucuz sanırım 1 tane kaldı stokta almadıysanız almanızı tavsiye ederim daha ucuz. Gerisi ile sistem güzel aynısı bende var. Bir de HDD yerine SATA SSD koymanız daha iyi olabilir hem o da hızlı hem güvenilir. 500GB 860 almanızı tavsiye ederim öyle yaptım ben.

Yeni konular

Geri
Yukarı