Ryzen 7 5700G sisteme GTX 1070 ekran kartı taktıktan sonra PC'de grafik bölümü kayboldu

akilzm

Femtopat
Daha fazla  
PC'm:
Ryzen 7 5700G.
GTX1070 ROG STRIX.
ASUS TUF g. B550M Plus Wi-Fi II.
Sistem bu normlade apuydu ben gittim 1070 aldim simdi taktim ama bilgisayrada uyku gitti. Sonra gorev yonetisinde GPU kısmı gitti. AMD Software driveri vardi o da gitmis. Hakkindaya bakinca grafik bölümü gozukmuyor nedenini bilen var mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aygıt yöneticisinde ekran kartınızı görebiliyormusunu? Siz ekran kartını takınca apuya ait özellikler gider,normaldir. Bundan sonra nvidia denetim masasını kullanmalısınız. Uykuya gelince güç seçeneklerinden yeniden yapılandırmanız gerekebilir.

Aygıt yöneticisinde ekran kartınızı görebiliyormusunu? Siz ekran kartını takınca apuya ait özellikler gider,normaldir. Bundan sonra nvidia denetim masasını kullanmalısınız. Uykuya gelince güç seçeneklerinden yeniden yapılandırmanız gerekebilir.
Anladim hocam ama peki niye ekran kartını takınca böyle oldu ?

Anladim hocam ama peki niye ekran kartını takınca böyle oldu ?
Amd ve nvidia iki ayrı donanım ve bunlara bağlı yazılım üreticisi olduğundan. Mercedes vs. Bmw gibi düşünebilirsin. Yaptığı iş aynı ama fabrikaları,çalışanları farklı.

NVIDIA sürücüsünü kurduktan sonra Hz ayarıda gelir.

Anladim teşekkürler hocam tekradan hayatimi kurtardin yoksa bos yere vatana gidip 1 gece oyunsuz kalip 400 500 TL verecektim beni buyuk zahmetten kurtardin vallahi bir de son bir sorum. Var ben simdi NVIDIA surucusunu kuruyorumda AMD soft ware ida tekrar kuruyummu cunku suan yok

Anladim teşekkürler hocam tekradan hayatimi kurtardin yoksa bos yere vatana gidip 1 gece oyunsuz kalip 400 500 TL verecektim beni buyuk zahmetten kurtardin vallahi bir de son bir sorum. Var ben simdi NVIDIA surucusunu kuruyorumda AMD soft ware ida tekrar kuruyummu cunku suan yok
Amd software kurabilirsiniz ancak radeon ayarlarını gtx 1070 takılı iken kullanamazsınız,çıkarınca aktif olur. İşlemci özelliklerini yine kullanmaya devam edersiniz.

Amd software kurabilirsiniz ancak radeon ayarlarını gtx 1070 takılı iken kullanamazsınız,çıkarınca aktif olur. İşlemci özelliklerini yine kullanmaya devam edersiniz.
anladim tesekkurler

reis simdi bakiyoruumda aygit yoneticinnse ekran kartim gozukmuyor

anladim tesekkurler

reis simdi bakiyoruumda aygit yoneticinnse ekran kartim gozukmuyor
hallettim hocam

Son düzenleme:

Geri
Yukarı