Ryzen 7 5700X alınır mı?

ByRedp

Centipat
Daha fazla  
Sadece oyun oynayacaksanız 5600 yeter zaten oyunda aynı performansı veriyorlar ama render gibi işlerde 5700X daha iyi olur bu arada sıvı soğutucuda almanız lazım 5700X için 5600 da kaliteli kule tipi yeterli olur.

Şu anki işlemcin ne? Alınır ama daha düşük Ryzen 5 5600 de gayet yeterli gelir senin ekran kartına. Eğer gelecekte ekran kartını da yükseltirim diyorsan bence biraz daha bekle. Çünkü yeni x3D işlemciler gelecek onlardan fiyatı fena olmayan olursa gelecek için ekran kartı yükseltmesi olarak daha büyük rahatlık sağlar.

Sadece oyun oynayacaksanız 5600 yeter zaten oyunda aynı performansı veriyorlar ama render gibi işlerde 5700X daha iyi olur bu arada sıvı soğutucuda almanız lazım 5700X için 5600 da kaliteli kule tipi yeterli olur.

Şu an 240 mm sıvı soğutucum var hocam. Sadece oyun değil bir yandan da yayın yapmak istiyorum.

Onun yetmemesi de garip sıkıntının işlemcide olduğuna emin misin?

Yani ben öyle düşünüyorum ekran kartı ile yaptığımda benim ekranımda 0 donma fakat yayında donma oluyor.

Yayın olmadan da sadece oyun oynarken aynı sıkıntılar yoksa yüksek ihtimalle işlemciden ki anlaşılabilir. Ama eğer sadece oyun oynarken de yetmiyorsa bence başka bir şey.

Yayın olmadan da sadece oyun oynarken aynı sıkıntılar yoksa yüksek ihtimalle işlemciden ki anlaşılabilir. Ama eğer sadece oyun oynarken de yetmiyorsa bence başka bir şey.

Yok hocam yayın yapsam da yapmasam da benim bilgisayarım donmuyor fakat yayın acınca yayın donuyor drop giriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı