Ryzen 7 5700X alınır mı?

Şu an 240 mm sıvı soğutucum var hocam. Sadece oyun değil bir yandan da yayın yapmak istiyorum.

Yani ben öyle düşünüyorum ekran kartı ile yaptığımda benim ekranımda 0 donma fakat yayında donma oluyor.
Yayında donma yapıyorsa işlemciden dolayı olabilir. Bu sebeple 5700X değil de 5800X hatta 5800x3D en mantıklı tercih olur.

Ayrıca donma internet veya yayın ayarlarından kaynaklı olabilir.

Yayında donma yapıyorsa işlemciden dolayı olabilir. Bu sebeple 5700X değil de 5800X hatta 5800x3D en mantıklı tercih olur.

Ayrıca donma internet veya yayın ayarlarından kaynaklı olabilir.

İnternetimden olmadığına eminim hocam 20 up loadım var. 5700X ile 5800X arasın da çok fazla fark var mı? 3D'ye bütçem yetmez maalesef.

İnternetimden olmadığına eminim hocam 20 up loadım var. 5700X ile 5800X arasın da çok fazla fark var mı? 3D'ye bütçem yetmez maalesef.
Tekli çekirdek farkı var. Yayın sırasında ikisini de stabil bir şekilde yürütmesi lazım. Ayrıca arkadaşın dediği gibi 5700x3D de beklenebilir, 5800x3D kadar güçlü olmayacak ama 5800X’den iyi olacaktır.

Fakat 5600x3D’nin ülkemize gelmediğini de hatırlatayım.

Ryzen 5 5500x3D çıkacak yeni o belki gelebilir onun dışında Ryzen 7 5700x3D modeli de çıkacak o da gelebilir. Sadece yayında sıkıntı var demişsin bence internet konusundadır sıkıntın ya da yayın kayda almada sıkıntı olabilir onunla ilgili önceden bir konu var bırakıyorum aşağıya incelersin. Ancak yukarıdaki yorumlara çok katılmıyorum x3D işlemciler hız aşırtma potansiyelleri kısık önbellek eklenmiş normal 5700x vs. işlemciler. Bunların oyun oynatma konusunda katkıları var. İş yükü vb. gibi olaylardan çok. O nedenle bunlardansa 5700x alınabilir alacağın para da daha düşükken.

Yukarıda bahsettiğim konu: OBS ile Twitch üzerinden oyun yayını yaparken donuyor

Merhaba arkadaşlar, şu anki kullandığım işlemci yetersiz kaldığı için Ryzen 7 5700X almayı düşünüyorum veya farklı bir tavsiyeniz varsa onları da değerlendirmek isterim.

Alınır kardeşim alınır. Bende 5700X kullanıyorum gayet memnunum hiçbir eksiği yok emin ol işini de görür.

Ryzen 5 5500x3D çıkacak yeni o belki gelebilir onun dışında Ryzen 7 5700x3D modeli de çıkacak o da gelebilir. Sadece yayında sıkıntı var demişsin bence internet konusundadır sıkıntın ya da yayın kayda almada sıkıntı olabilir onunla ilgili önceden bir konu var bırakıyorum aşağıya incelersin. Ancak yukarıdaki yorumlara çok katılmıyorum X3D işlemciler hız aşırtma potansiyelleri kısık önbellek eklenmiş normal 5700X vs. işlemciler. Bunların oyun oynatma konusunda katkıları var. İş yükü vb. gibi olaylardan çok. O nedenle bunlardansa 5700X alınabilir alacağın para da daha düşükken.

Yukarıda bahsettiğim konu: OBS ile Twitch üzerinden oyun yayını yaparken donuyor

Yardımınız için teşekkür ederim hocam. İnternet konusunda sıkıntı olmuyor galiba işlemcim yetişmiyor. Sadece OBS stüdyo da sorun yaşıyorum NVIDIA'nın kendi programı ile yayın yapınca 0 donma 0 kasma oluyor bütün oyunların yayınını yapabiliyorum fakat yayın için o kadar gelişmiş bir program değil.

Geri
Yukarı