Ryzen 7 5800 X3D ve sıvı soğutma yüksek ısı

can Yrkl

Decapat
Daha fazla  
Kasa ve fan değişikliği yaptım radyatörü sokmeden direkt yeni kasaya geçirdim bağlantıları yaptım PC'yi açarken CPU ısınma sorunu gösterdi ısıya baktığımda boşta 65 yükte 90'larda olduğunu gördüm sıvı soğutmanin RGB'leri yanıyor ve fanlar dönüyor borulara dokunduğumda şu geziyor içinde termal macunu değiştirdim montaj yaparken kasayı yan yatırdım radyatör veya pompada mi sıkıntı var yoksa işlemcide mi bilmiyorum.

BIOS'la hiç oynamadım anlamıyorum da zaten Corsair H150 360 mm sıvı soğutma sorun neden kaynaklı olabilir kablolar CPU fan ve pump fana taktim sırayla denedim ikisinde de işi düşmedi bir kablo SYS fan digeride JRAINBOW da takılı bilgisi olan birisi varsa yardımcı olabilir mi?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-07-20-14-45-06-217_com.google.android.apps.docs.jpg
    Screenshot_2023-07-20-14-45-06-217_com.google.android.apps.docs.jpg
    52,2 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Recep Baltaş'ın sıvı soğutma takarken sürekli dediği jelatini çıkarttınız mı?

Bildiğim kadarıyla kendi kontrolcüsü oluyor zaten. Fanları ona takacaksın, anakarta takmana gerek yok eğer kontrolcüsü varsa. Isı sorunu içinde söküp tekrar tak pompa oturmamış olabilir.

Hocam Recep Baltaş'ın sıvı soğutma takarken sürekli dediği jelatini çıkarttınız mı?

Zaten warmech kasada calisiyordu anakarttan hiç sokmedim kasadan soktum zaten sonra termal macundan suphelenip yeni macun sürdüm.

Bildiğim kadarıyla kendi kontrolcüsü oluyor zaten. Fanları ona takacaksın, anakarta takmana gerek yok eğer kontrolcüsü varsa. Isınma sorunu içinde söküp tekrar tak pompa oturmamış olabilir.

Fanların kontrolcusu zaten ayrı girişte takılı sıvı soğutmanin ki ayrı takılı ışıkları yanıyor fanlar dönüyor ama işlemci sıcak çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı