Ryzen 7 5800X sıvı soğutma önerisi

D15 gibi bir soğutucuyla anca dizginledik bu işlemciyi. Revizyon farkı olan bir serisi var. İlk seridekiler fazlaca ısınıyordu. Kullanmadan yorum yapmak işin kolayına kaçmak oluyor. Esport34 dizginleyemedi, 240mm Corsair dizginleyemedi ve çareyi D15'te bulduk.

SS burada.

Dosya Ekleri

• 14709341700000223_image.png
    14709341700000223_image.png
    804,5 KB · Görüntüleme: 16
D15 gibi bir soğutucuyla anca dizginledik bu işlemciyi. Revizyon farkı olan bir serisi var. İlk seridekiler fazlaca ısınıyordu. Kullanmadan yorum yapmak işin kolayına kaçmak oluyor. Esport34 dizginleyemedi, 240mm Corsair dizginleyemedi ve çareyi D15'te bulduk.
Kişisel deneyime göre bileşen önerilmez. Size sorunlu gelmiş bile olabilir. Ayrıca arkadaşın diğer konularına da baktım, yeni alıyor sistemi. Kısacası, yeni revizyonlardan alıyor.
Bu hava soğutma bile yeter. Sıvı soğutma kadar iyi soğutan bir soğutucu.

Kişisel deneyime göre bileşen önerilmez. Size sorunlu gelmiş bile olabilir. Ayrıca arkadaşın diğer konularına da baktım, yeni alıyor sistemi. Kısacası, yeni revizyonlardan alıyor.

Evet sistemi yeni aldım ve üstünde 120mm soğutma var yetersiz kalıyor hatta 90 dereceye çıkıp kapatıyor kendini o yüzden değiştirmek istiyorum. Teşekkür ederim.

Bu hava soğutma bile yeter. Sıvı soğutma kadar iyi soğutan bir soğutucu.
5 6 adet geçti elimden, sağda solda görüp de yorum yapmıyorum.

5 6 adet geçti elimden, sağda solda görüp de yorum yapmıyorum.
Neden herkes ihtiyaç olmadığını söylüyor o zaman? Aynı işlemciden 5-6 tane elinizden geçmesi de pek olası değil. İhtiyaç yok bu işlemciye. LE500 veya Arctic alabilir. Görünüş ve gelme süresi çok önemli değilse, Thermalright Peerless Assassin alabilir. R7 5800X3D bile, sıvı soğutucuya gerek duymuyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Neden herkes ihtiyaç olmadığını söylüyor o zaman? Aynı işlemciden 5-6 tane elinizden geçmesi de pek olası değil. İhtiyaç yok bu işlemciye. LE500 veya Arctic alabilir. Görünüş ve gelme süresi çok önemli değilse, Thermalright Peerless Assassin alabilir. R7 5800X3D bile, sıvı soğutucuya gerek duymuyor.
5800x3d de var elimde o fazla ısınmıyor, ona da D15 taktım. :D herkes sizin gibi duyup da söylüyor işte. Benim gibi kullanmış olan birisinin lafını bile kaale aldırmıyorsunuz, internet ortamı böyle maalesef.

5800x3d de var elimde o fazla ısınmıyor, ona da D15 taktım. :D herkes sizin gibi duyup da söylüyor işte. Benim gibi kullanmış olan birisinin lafını bile kaale aldırmıyorsunuz, internet ortamı böyle maalesef.
abi yük altında ss atma şansın varmı merakımdan soruyorum halen emin olamadım ne alacağıma herkes birşey söylüyor bu da beni arada bırakıyor

Hangisinin ekran görüntüsünü istiyorsun? Bu arada yerinde olsam alacağın kişiye sorardım hangi revizyon diye işlemci için.

Canım abim sizler kadar bilgiye sahip değilim kusura bakma lütfen.

5800x3D D15 takıp ısınmadığını söylüyorsun tam yük altında sıcaklık değerlerini paylaşabilir misin diye Rica'da bulundum.

Sizler kadar bilgim olsa burada konu açacağımı düşünmüyorum ne almam gerektiği hakkında.

Revizyon nedir pek bir fikrim yok kusura bakma.

Geri
Yukarı