Ryzen 7 5800X sıvı soğutma önerisi

Canım abim sizler kadar bilgiye sahip değilim kusura bakma lütfen.

5800x3D D15 takıp ısınmadığını söylüyorsun tam yük altında sıcaklık değerlerini paylaşabilir misin diye Rica'da bulundum.

Sizler kadar bilgim olsa burada konu açacağımı düşünmüyorum ne almam gerektiği hakkında.

Revizyon nedir pek bir fikrim yok kusura bakma.
Revizyon dediğim şey çıkış zamanı, ilk çıkan örnekler biraz daha fazla ısınıyor 5800X modelinde, bilgisayarı açınca 5800X3D ekran görüntüsü atarım.

Revizyon dediğim şey çıkış zamanı, ilk çıkan örnekler biraz daha fazla ısınıyor 5800X modelinde, bilgisayarı açınca 5800X3D ekran görüntüsü atarım.
Bu arada neden kusura bakayım dostum herkes her şeyi bilecek diye bir kanun yok sonuçta, ben de bilmediğim şeyleri öğrenmek için araştırıyorum bu iyi bir şey.

Bu arada neden kusura bakayım dostum herkes her şeyi bilecek diye bir kanun yok sonuçta, ben de bilmediğim şeyleri öğrenmek için araştırıyorum bu iyi bir şey.
İşinize yarar mı bilmiyorum revizyon bilgisi de bu galiba bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    20,2 KB · Görüntüleme: 26
Revizyon dediğim şey çıkış zamanı, ilk çıkan örnekler biraz daha fazla ısınıyor 5800X modelinde, bilgisayarı açınca 5800x3D ekran görüntüsü atarım.

Haklısın araştırmak güzel bir şey sevindim senin adına :) yeterli vaktim olmadığı için buradaki arkadaşlara sorup bilgileniyorum hızlıca.

Şu an stok ayarlarda kullanıyorsun galiba, voltajı fazla çektiği için ısınır bayağı bu makine.

Evet maalesef çok ısınıyor ve kapanıyor. Tuhaftır ki Valorant'ta yaşıyorum bunu tek oynadığım oyun diğer Oyunlar'da yapıyor denedim 90 derece oluyor.

Şu an stok ayarlarda kullanıyorsun galiba, voltajı fazla çektiği için ısınır bayağı bu makine.

Yapmam gereken ayarları'da pek bilmiyorum açıkçası.

Haklısın araştırmak güzel bir şey sevindim senin adına :) yeterli vaktim olmadığı için buradaki arkadaşlara sorup bilgileniyorum hızlıca.

Evet maalesef çok ısınıyor ve kapanıyor. Tuhaftır ki Valorant'ta yaşıyorum bunu tek oynadığım oyun diğer Oyunlar'da yapıyor denedim 90 derece oluyor.

Yapmam gereken ayarları'da pek bilmiyorum açıkçası.
Şimdilik Core Performance Boost'u kapatabilirsin dostum, yüksek frekans için voltaja abanıyor o yüzden ısınıyor alet.

5800x3d de var elimde o fazla ısınmıyor, ona da D15 taktım. :D herkes sizin gibi duyup da söylüyor işte. Benim gibi kullanmış olan birisinin lafını bile kaale aldırmıyorsunuz, internet ortamı böyle maalesef.
Evet, sizin sözlerini kaale almıyorum, diğer onlarca kişinin sözünü ve bilgisayar sitelerinin sözlerini kaale alıyorum. Bir sürü kaynak attım, onlara itibar etmek yerine neden size edelim? Hava soğutma yetiyor 2 işlemciye de. Thermalright yeterli. Zaten sıvı soğutma kadar iyi soğutuyor. D15 kalitesinde bir soğutucu ama çok daha ucuz.

Evet, sizin sözlerini kaale almıyorum, diğer onlarca kişinin sözünü ve bilgisayar sitelerinin sözlerini kaale alıyorum. Bir sürü kaynak attım, onlara itibar etmek yerine neden size edelim? Hava soğutma yetiyor 2 işlemciye de. Thermalright yeterli. Zaten sıvı soğutma kadar iyi soğutuyor. D15 kalitesinde bir soğutucu ama çok daha ucuz.

Ben 5600 ile kullanıyorum. Stress testinde 55 dereceyi geçmiyor. 240mm sogutmalar kadar iyidir dediler aldım. Çok memnun kaldım.

O zaman seni göz ardı edeyim boş yere kavga etmeye gerek yok.

Geri
Yukarı