Ryzen 7 5800X PCI 4.0 destekli toplama

MSI kötü diyemem aksine ASUS'tan daha iyi olduğu birçok alan var anakart konusunda PCB - VRM- Kapasitör SES kartı gibi konularda ASUS'tan daha çok başarılı. Sadece Yazılım tarafında ASUS kadar hızlı çözüm üretemediği için Aynı çipsette ASUS çözümü 3 ayda getiriyorsa MSI 1 yılda getiriyor Tek sorun bu. En basitinden şöyle örnek vereyim. MSI X370 GAMING PRO Carbon Anakartım vardı. RAM'lerde sorunlar bitmedi tükenmedi. Oynamama ya da kullanmama hiçbir sorun çıkartmıyordu. Ancak ara sıra kafasına göre 1 saniyelik kitlenme yapıyordu. Takmadığım RAM kalmadı farklı markalarda. Bunların dışında Konularda hala aktiftir burada konu açarak destek istemişimdir. 500GB 980 Pro M.2 SSD mi Pasif soğutucusu olduğu halde boşta 60 yükte 80 derecelerde çalışıyordu. Bayağı problem yaratında ASUS B450 TUF serisine geçiş yaptım şu anda RAM tarafında hiçbir sorunum yok. M.2 tarafında ise boşta 30 derece yükte 65 derece ve pasif soğutucu yok. Yalnız Dezavantajı şu oldu Ses kartı X370 de daha güçlüydü mikrofonum ve ses sistemim bayağı kalitesizleşti. Tek sıkıntım bu Sen yine de MSI şaşma şöyle 3-5 ay kullan baktın kafanı ağrıtıyor hemen iade edip asusa geçersin. Belki MSI bu eksiklerini yeni nesillerde kapatmış olabilir bilemiyorum.
Oyle birsey dedinki hocam asusa ikna olacam neredeyse. ses konusunu eledim cokta onemli degil benim icin ancak gercekten sizden baska ayni sorunu yasayan var mi varsa b550 lerdede devam ediyorsa hic riske girmeyeyim. Buyuk sorun zaten su anki sistemi degistirme sebebim darbogaz saniyelik kilitlenmelerde darbogazin gorevini yaratmis olacak hatta darbogazdan daha beter. Ancak acaba kac kisi ayni sorunu yasadi su anki en guncel b550 lerde var mi ? Soru bu.
Olacagini sanmam cunku ciddi bir problem muhtemelen size veya o seriye ozgu gibi

Var mi fikriniz
Üstad öyle birşey söyledin ki zaten eski makinenin darboğazı sebebiyle yeniliyorum, şimdi takılma falan olacaksa hiçbir anlamı olmaz.

Bu sorun sadece sana mı özgü b550 lerde aynı problemde şikayetler fazla mı acaba ?
Bu sorunun devam edeceğini sanmıyorum aksi halde büyük sıkıntı yaratır.

Son düzenleme:
Oyle bir şey dedinki hocam asusa ikna olacağım neredeyse. Ses konusunu eledim çok da onemli degil benim için ancak gercekten sizden baska ayni sorunu yasayan var mi varsa B550 lerdede devam ediyorsa hiç riske girmeyeyim. Buyuk sorun zaten su anki sistemi degistirme sebebim darbogaz saniyelik kilitlenmelerde darbogazin gorevini yaratmis olacak hatta darbogazdan daha beter. Ancak acaba kac kisi ayni sorunu yasadi su anki en guncel B550'lerde var mi? Soru bu.
Olacagini sanmam cunku ciddi bir problem muhtemelen size veya o seriye ozgu gibi

Var mi fikriniz
Üstat öyle bir şey söyledin ki zaten eski makinenin darboğazı sebebiyle yeniliyorum, şimdi takılma falan olacaksa hiçbir anlamı olmaz.

Bu sorun sadece sana mı özgü B550'lerde aynı problemde şikayetler fazla mı acaba?
Bu sorunun devam edeceğini sanmıyorum aksi halde büyük sıkıntı yaratır.

Vallahi Bu forumda Çoğunluk MSI fanı illaki bildikleri vardır diye düşünüyorum. Ancak benim fikrim ASUS'tan yana tabii ki Siz bilirsiniz. Asustada sorun yaşayan çok insan gördüm Ama 20 yıllık bilgisayar hayatımda ASUS anakartlarda Henüz sorun yaşamadım. Şansta olabilir size bırakıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı