Ryzen 7 5800X pişman eder mi?

The BadJoke

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde AMD RX 590 ekran kartı var ASUS'un ARGB'li anakart ile RAM bir de 5800X işlemci söyledim kasa güç kaynagi var sizce hata mi yaptım? 1080P'de 4-5 yil gidecek sistem kurmak için alayım dedin anakarti da icimde heves vardı aldım sizce hata mi yaptım? AM5 platformu için para mı bekletmeliydim? Faizsiz taksitle aldım parçaları Amazon'dan sizce iptal mi etmeliyim iyice biriktirip AM5 mi almalıyım 5800X beni uzun süre götürür mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar elimde AMD RX 590 ekran kartı var ASUS'un ARGB'li anakart ile RAM bir de 5800X işlemci söyledim kasa güç kaynagi var sizce hata mi yaptım? 1080P'de 4-5 yil gidecek sistem kurmak için alayım dedin anakarti da icimde heves vardı aldım sizce hata mi yaptım? AM5 platformu için para mı bekletmeliydim? Faizsiz taksitle aldım parçaları Amazon'dan sizce iptal mi etmeliyim iyice biriktirip AM5 mi almalıyım 5800X beni uzun süre götürür mü?

Ekran kartını güncellemeyeceksen kafi.

Pişman eder, fiyatına göre berbat bir işlemci, fiyattan bağımsız yine berbat bir işlemci. 1300 TL daha ucuza 100 MHz kısığı olan 5700X varken epey mantıksız. Kaldı ki ekran kartı yükseltmesi yapmayacaksan acilen iade et, çünkü paranı çöpe atıyorsun.

Uğraşma. AM5 geç sonra daha çok uğraştırır çünkü.

1704558314667.png

Güzel soğutursan 5800x'i tadından yenmez.
Güç kaynağı önemini sana yaşadığım bir şey ile izah edeyim... : Kasa ile gelen bir güç kaynağı 1 haftalık makinemi komple kül etmişti. Sana tavsiyem geleceğe dönük olması için 750w veya üstü kaliteli sertifikalı bir güç kaynağı almandır. 750 Aorus 80+ gold mevcut bende. 5800x 3090 dahi kullanırsın beraberinde ya da 4090 tabii 1440p'de. 1080p ve rekabetçi oyunlar için çok kaslı bir işlemcidir. Aldığın fiyat'ta önemlidir şahsen 5000tl üstü vermezdim.
Aldığın sistemi net ve detaylı yazarsan bizlere daha net yorum yaparız.

Güncellemesemde bir üst model alırım 5-10 binlik ama 3-5 ay sonra şu an LoL FIFA falan oynuyorum yetiyor şu anki bile ama odama aksesuar olarak da ARGB yapmak istedim ondan yavaş yavaş zorlamayacak sekilde yükseltmek istedim ama etrafımda herkes AM5 diye deliriyor hata mı yaptım sizce iptal mi etmeliyim yoksa yeter mi?

5800X Amazon'da 5700X le aynı fiyatta idi ondan aldım.

İptal mi edeyim yani arkadaşlar?

Güncellemesemde bir üst model alırım 5-10 binlik ama 3-5 ay sonra şu an LoL FIFA falan oynuyorum yetiyor şu anki bile ama odama aksesuar olarak da ARGB yapmak istedim ondan yavaş yavaş zorlamayacak sekilde yükseltmek istedim ama etrafımda herkes AM5 diye deliriyor hata mı yaptım sizce iptal mi etmeliyim yoksa yeter mi?

5800X Amazon'da 5700X le aynı fiyatta idi ondan aldım.

İptal et.

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim bütün elektronik şeylerimi burada paylaşarak topladım pişman olmadım hiç gene sizi dinleyip AM5 platformu yapacağım.

Geri
Yukarı