Ryzen 7 5800x3d - Wraith Prism ile soğutulur mu?

Nes

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Veri Giriş Uzmanı
Merhaba,

Bu konumda 3700X işlemcimi soğutan Msi Mag Coreliquid 360R V1 ile ilgili sorundan söz etmiştim. Garantiye gönderdim muhtemelen V2 ile değişim yapılacak.
Değişim sonrası açmadan satmayı düşünüyorum.
İşlemcimi 5800X3D ile değiştirmeyi planlıyorum.

Fikir almak istediğim konu Wraith Prism ile 5800X3D soğutmaya yeterli olur mu?

Bazı Reddit kullanıcıları %100 yükte 90 dereceye ulaşmadığını problem olmayacağını belirtmişler ama kullanan varsa fikir verirse memnun olurum.

Merhaba,

Bu konumda 3700X işlemcimi soğutan MSI MAG CoreLiquid 360r V1 ile ilgili sorundan söz etmiştim. Garantiye gönderdim muhtemelen V2 ile değişim yapılacak.
Değişim sonrası açmadan satmayı düşünüyorum.
İşlemcimi 5800x3D ile değiştirmeyi planlıyorum.

Fikir almak istediğim konu Wraith Prism ile 5800x3D soğutmaya yeterli olur mu?

Bazı Reddit kullanıcıları %100 yükte 90 dereceye ulaşmadığını problem olmayacağını belirtmişler ama kullanan varsa fikir verirse memnun olurum.

5800x3D güçlü bir işlemci ve haliyle de sıcaklık değeri yüksek olan bir işlemci. Wraith Prism ile 5600'ü soğutamadım ben satıp yerine sıvı soğutma aldım.

Eğer oyun oynamayacaksan günlük işlerine, YouTube falan takılacaksan eğer idare eder. Ancak oyun tarafında ısınma kaynaklı problemler yaşarsın.

Ryzen 5 5600'den Ryzen 7 5800x3D'ye geçtiğimde başta kule soğutucu kullanıyordum. Boştayken bile sıcaklık fazla gelmişti bana. Kullanmaya devam edebilirdim ancak bu sıcaklıklarda takılmasını istemiyordum. Forumda da bu işlemci için en ideal soğutucunun 360mm sıvı soğutucu olduğu söylenmişti. Buna istinaden DeepCool LT720 360mm aldım ve çok memnunum. Oyun oynarken de boştayken de sıcaklık değerleri ideal seviyelere düşmüştü.
Bu soğutucunun stokları bitmiş maalesef.
Umarım değişim olur ve sıvı soğutucuyu kullanabilirsiniz.

Warzone oyununda kule soğutucu varken sıcaklık değerlerim:

Yine aynı oyun ve modunda 360mm sıvı soğutucu taktıktan sonraki sıcaklık değerlerim:

Son düzenleme:
Ryzen 5 5600'den Ryzen 7 5800x3D'ye geçtiğimde başta kule soğutucu kullanıyordum. Boştayken bile sıcaklık fazla gelmişti bana. Kullanmaya devam edebilirdim ancak bu sıcaklıklarda takılmasını istemiyordum. Forumda da bu işlemci için en ideal soğutucunun 360mm sıvı soğutucu olduğu söylenmişti. Buna istinaden DeepCool LT720 360mm aldım ve çok memnunum. Oyun oynarken de boştayken de sıcaklık değerleri ideal seviyelere düşmüştü.
Bu soğutucunun stokları bitmiş maalesef.
Umarım değişim olur ve sıvı soğutucuyu kullanabilirsiniz.

Warzone oyununda kule soğutucu varken sıcaklık değerlerim:

Yine aynı oyun ve modunda 360mm sıvı soğutucu taktıktan sonraki sıcaklık değerlerim:

Bende Warzone 1.0 ' da hileler yüzünden bırakmıştım, şuan 2.0 da eski verdansk keyfi yaşamasam da keyifli vakit geçiyorum.

Yani bende warzone için bu hamleyi yapacağım, fakat işlemci değişiminden sonra sıvı soğutmayı kullanmayı düşüneceğim.

Bilgilendirme ve değerlerini paylaştığın için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı