Ryzen 7 7700X ısınma sorunu

Çok sağ ol hocam. Ben fiyatlara bir bakacağim. Bu arada 6000MHz DDR5 RAM var fakat 4300 de calisiyor XMP2 actigimzaman boot bayağı yavaş oluyor. Sence önemsemeden XMP açmali miyim?

AMD sisteme sahipsin. XMP değil de EXPO ayarını aç. AMD DDR5 sistemlerde boot 40 saniye civarı gayet normal. Bende en başta çok kafaya takmıştım ama Reddit'te biraz araştırırsan herkeste böyle olduğunu görürsün. Bu süreyi kısmak için BIOS'tan bazı ayarları kapatıyor ve düşürüyorlar ama bu sefer de sistem kararlılığı ve stabilitesi muamma.

AMD sisteme sahipsin. XMP değil de EXPO ayarını aç. AMD DDR5 sistemlerde boot 40 saniye civarı gayet normal. Bende en başta çok kafaya takmıştım ama Reddit'te biraz araştırırsan herkeste böyle olduğunu görürsün. Bu süreyi kısmak için BIOS'tan bazı ayarları kapatıyor ve düşürüyorlar ama bu sefer de sistem kararlılığı ve stabilitesi muamma.

Teşekkür ederim hocam.

Soğutucuyu değiştirmeden önce kesinlikle macun, montaj ve airflowu kontrol et. Yoksa yeni alacağın soğutucu da bir işe yaramaz. Belki sorun bunlardan biride olabilir.
EXPO AMD için daha kararlı bir ayar.

Yeni konular

Geri
Yukarı