Ryzen 7000 Serisi Sızdı: 7950X, 7900X, 7800X ve 7600X

@Görkem Say

Ben bu tarz kriz kelimelerine sarılmayı doğru bulmuyorum. Söz konusu şey kriz olsaydı o dönem piyasada doğru düzgün işlemci bulunamazdı ki vardı yani. Paşa paşa aylarca R5 5600X sattılar. Sonra düzeldi dediklerinde de R5 5600 dışında doğru düzgün bir işlemci sundular mı? PCIe 4.0 desteği olmayan R5 5500, performansları tatmin etmeyen R5 4500 ve R4 4100 derken saçma sapan şeyler gördük.

He yeni işlemciler konusunda da Intel gibi rekabetçi olsalar bile soket yapısında değişikliği gittikleri için anakart fiyatları yükselecektir. Çok manasız fiyat skalasına sahip B650'ler görebiliriz.

@Görkem Say

Ben bu tarz kriz kelimelerine sarılmayı doğru bulmuyorum. Söz konusu şey kriz olsaydı o dönem piyasada doğru düzgün işlemci bulunamazdı ki vardı yani. Paşa paşa aylarca R5 5600X sattılar. Sonra düzeldi dediklerinde de R5 5600 dışında doğru düzgün bir işlemci sundular mı? PCIe 4.0 desteği olmayan R5 5500, performansları tatmin etmeyen R5 4500 ve R4 4100 derken saçma sapan şeyler gördük.

He yeni işlemciler konusunda da Intel gibi rekabetçi olsalar bile soket yapısında değişikliği gittikleri için anakart fiyatları yükselecektir. Çok manasız fiyat skalasına sahip B650'ler görebiliriz.

Hocam eldeki cipleri tanitilmis islemcilere verdiler. Sonra 7nm bollasinca zaten 5 ve 6nm uretime odaklandiklari icin ellerinde kalan cipleri de sacma sapan islemcilerle harcadilar. Aynisini ekran karti tarafinda da yapiyorlar simdi. Intel'in en buyuk avantaji da bu. Cipleri kendisi urettigi icin kimseye bagli kalmiyor ama AMD o konuda Intel kadar sansli degil maalesef.

AMD bence fakiri unuttu. 😂😂

Benim tahminimce bu fiyatlara en az 50-100 dolar daha eklememiz gerekiyor. Malum Türkiye burası. ÖTV-KDV-gümrük-nakliye-kâr derken Intel fiyat konsunda daha iyi duruyor.

Dosya Ekleri

• amd 2022.png
    amd 2022.png
    720,8 KB · Görüntüleme: 25
Gereksiz pahalı fiyatlamışlar. 300 dolar olan işlemcinin TR satışı 400 dolar civarı olur. Yeni anakartlarla da uçururlar fiyatı. Daha ucuz olmasını beklerdim.

Adamlar için gayet normal fiyatlar hatta beklentimin bir tık altında bile çıktı. Bizim ülkenin ekonomi her geçen güç daha da kötüleştiği içn tutup da adamlardan bize özel müthiş bir fiyatlandırma yapmalarını bekleyemeyiz. 12900K fiyatına 7600X + anakart + DDR5 RAM almak mümkün olacak. Ana amacı oyun olanlar için iyi bir tercih olabilir.

Geri
Yukarı