Ryzen 7000 sistemde DDR5 Hynix RAM overclock yapma

Kabul edilebilir diyeceğim ama bilemedim :D
Alakası var mı bilmiyorum ama işlemci için bios ayarlarında ppt:140w tdc:75a edc:140a limitleri var. Atıyorum 4. test sırasında işlemci bu limitlere geldi ve bir frenleme oldu o yüzden de bir dalgalanma oldu... Çok mu saçma bilmiyorum. Aklıma başka neden gelmedi. Bir de soc voltajım 1,2. Düşük mü fclk için. İstikrarsızlık nedeni mi bilemiyorum.
Sonuç olarak gördüğün bu tablolara göre bir önerin olur mu? FCLK hangi ayarda bırakayım?

2100 FCLK garanti olur büyük ihtimalle. Birkaç daha test var FCLK kararlığını yapabilmen için ama paralı onlar Karhuu gibi.

2100 FCLK garanti olur büyük ihtimalle. Birkaç daha test var FCLK kararlığını yapabilmen için ama paralı onlar Karhuu gibi.
Ev geçindiriyorum test için para vermesem iyi olur :) . 2100 bırakayım. Ram için son bir sorum var. Daha fazla seni de meşgul etmek istemem. Hakkını helal et. Senin eski kingston ramin cl36 6000 olanı var bende. Şu an ekstra voltaj vermeden cl30 ile mutlu mesut kullanıyorum. 6200 veya 6400 için ekstra vermem gereken voltaj nedir? 1,4 yeter mi cl30 ve 6400 kullanmam için?

Ev geçindiriyorum test için para vermesem iyi olur :) . 2100 bırakayım. Ram için son bir sorum var. Daha fazla seni de meşgul etmek istemem. Hakkını helal et. Senin eski kingston ramin cl36 6000 olanı var bende. Şu an ekstra voltaj vermeden cl30 ile mutlu mesut kullanıyorum. 6200 veya 6400 için ekstra vermem gereken voltaj nedir? 1,4 yeter mi cl30 ve 6400 kullanmam için?
1.4 yeterli olacaktır büyük ihtimalle, en kötü 1.45 ver.

yeter artık yeter :/

Dosya Ekleri

• ZenTimings_Screenshot.png
    ZenTimings_Screenshot.png
    33,9 KB · Görüntüleme: 38
  • Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    62,9 KB · Görüntüleme: 38
yeter artık yeter :/
Böyle bir hesaplayıcı yapmışlar. İşe yarıyor mu bilmiyorum. Dene istersen

Geri
Yukarı