Ryzen 7950x3D için ASUS vs MSI X670 anakart önerisi

Kardeşim VRM ısınsa ne olacak? En giriş seviyeleri bile fazlasıyla yeter deniyor bak sen kaliteli Rog/tuf serilerini beğenmiyorsun. Daha kaç kere söyleyelim 8-10 verip alacağın anakartlar uzun yıllar hiç performans kaybı yaşatmadan fazlasıyla yeter zaten. B650 olması bir şey değiştirmez.

Bütçene hangisi uyuyorsa seni hangisi bütçe olarak zorlamayacaksa onu al. Yani yanlış anakartı seçmek diye bir şey yok. Kendi dediğin gibi OC vs uğraşmayacaksın. Uğraşsan bile bu ürünler yine yeter. Aşırı pimpirikleniyorsun. Kafayı takıp hem kendi zamanını hem başkalarının zamanını harcamaya değecek bir konu değil.

Aorus Elite de alabilirsin ama satıcısını hiç duymadım Baburtech. Daha güvenilir sitelerden başka ürün al derim.
ASUS ROG X670E-A al diyorum yok o beyaz kasayla uymaz diyorsun :D yanlış anlamada sen markete girince 10 tane farklı cipsi görünce hangisini alacağına karar veremediği için hiçbirini almadan çıkanlara benziyorsun :D
Hocam huyum kurusun çok kararsız kalıyorum teknolojik bir şey alırken :)

Son 2 sorum ona göre karar vereceğim.

Attın Asus X670-E ve TUF serisi ile Gigabyte arasında hangisi daha iyidir sence?

Gigabyte 9.500 TL ama özellik olarak 13k civarındaki Asuslar ile aynı acaba bir kalite farkı mı vardır bilemedim sana bırakıyorum yorumu :)

Son olarak

MPG X670e Carbon Wi-Fi vs ASUS ROG STRIX X670E-E Gaming Wi-Fi

Bu ikisi arasında sen olsan hangisini alırdın hangisi daha iyi :)

Bu cevaplarına göre karar vereceğim. Teşekkür ederim hepinizide yorup uğraştırıyorum

Hocam huyum kurusun çok kararsız kalıyorum teknolojik bir şey alırken :)

Son 2 sorum ona göre karar vereceğim.

Attın Asus X670-E ve TUF serisi ile Gigabyte arasında hangisi daha iyidir sence?

Gigabyte 9.500 TL ama özellik olarak 13k civarındaki Asuslar ile aynı acaba bir kalite farkı mı vardır bilemedim sana bırakıyorum yorumu :)

Son olarak

MPG X670e Carbon Wi-Fi vs ASUS ROG STRIX X670E-E Gaming Wi-Fi

Bu ikisi arasında sen olsan hangisini alırdın hangisi daha iyi :)

Bu cevaplarına göre karar vereceğim. Teşekkür ederim hepinizide yorup uğraştırıyorum
Size şöyle anlatayım hocam 3 anakart arasından Asus > Msi = Gigabyte.

Size şöyle anlatayım hocam 3 anakart arasından Asus > Msi = Gigabyte.
Teşekkür ederim hocam bu kıyasta baktığınız konu Portlar mı VRM FAZ konuları mı yoksa genel olarak bu 3 ünün kalite performansına göre mi değerlendiriyorsunuz içimden benimde aslında Asus almak geliyor MSI Carbonun biraz görüntüsü hosuma gitmişti. Asustada şunu düsünmüştüm 12.500 TL E Gaming ile 16.000 TL Hero arasındaki fiyat farkını vermeye değer mi? Değmez gibi geldi bana bir kalite farkı yoktu sanki aralarında.

Teşekkür ederim hocam bu kıyasta baktığınız konu Portlar mı VRM FAZ konuları mı yoksa genel olarak bu 3 ünün kalite performansına göre mi değerlendiriyorsunuz içimden benimde aslında Asus almak geliyor MSI Carbonun biraz görüntüsü hosuma gitmişti. Asustada şunu düsünmüştüm 12.500 TL E Gaming ile 16.000 TL Hero arasındaki fiyat farkını vermeye değer mi? Değmez gibi geldi bana bir kalite farkı yoktu sanki aralarında.
E gaming modeli üst seviye hero modeli ise en üst seviye. Aradaki fark fazla yüksek. Biri 12500 biri 13500 hadi 14500 olsa anlaşılır ama 16000 fazla. Tabii ki aralarında az da olsa kalite farkı var.

E gaming modeli üst seviye hero modeli ise en üst seviye. Aradaki fark fazla yüksek. Biri 12500 biri 13500 hadi 14500 olsa anlaşılır ama 16000 fazla. Tabii ki aralarında az da olsa kalite farkı var.
Sizinle aynı fikirdeyim E gaming alınıp geçilmeli Hero'ya çıkmadan.

Gigabyte ise tam bir F/P ürünü gibi MSI ile aynı düzeyde mi kalitesi sıralamanıza göre? RGB yazılımları vs Gigabyte'da vardır değil mi o konularda sorun yaşamam kasa için argb fanları yönetirken.Gigabyte neden o kadar özelliği o fiyata veriyor orada biraz soru işaretim oluştu karşılığı Asusta en az 12- 13k marka farkından dolayı değil mi?

Son sorum bu 2 anakart arasında hangisini alırdınız ve Neden? ikisi arasında kaldım :)

Sizinle aynı fikirdeyim E gaming alınıp geçilmeli Hero'ya çıkmadan.

Gigabyte ise tam bir F/P ürünü gibi MSI ile aynı düzeyde mi kalitesi sıralamanıza göre? RGB yazılımları vs Gigabyte'da vardır değil mi o konularda sorun yaşamam kasa için argb fanları yönetirken.Gigabyte neden o kadar özelliği o fiyata veriyor orada biraz soru işaretim oluştu karşılığı Asusta en az 12- 13k marka farkından dolayı değil mi?
Bütçeniz çok çıkmayacaksa gigabyte da alınabilir. Fakat gigabyte hala az da olsa secure boot sıkıntı çektiriyor.

Geri
Yukarı