Ryzen 9 3900x - RTX 2080 Ti Stres Testleri

VirtuosoTheFour

Centipat
Merhaba forumdaşlar,

Sistemimin parçalarının sorunsuz ve gücünde çalışıp çalışmadığını görmek ve stres testine sokmak istiyorum, test sırasında sıcaklık vs. gibi değerleri de görebilmek istiyorum. Eski konulara baktım fakat verilen linkler ya da programlar ya eskiydi ya kafama yatmadı. Güncel, ayrıntılı güzel bir sistem stres test öneriniz var mı?

AIDA64 programını indirip yapabilirsin. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra Araçlar>Sistem Kararlılık Testi.

Tamamdır hocam kendi resmi sitesi varmış zaten, Engineer olanı indirip bakıyorum hemen.

Ekran kartı için=furmark
Islemci için=prime95
Ram için=memtest86
Powerı test etmek istersen Occt önerebilirim.

Prime95'in kendi sitesi var mı? Google ile bakınca farklı farklı siteler çıktı da.

Valley ya da Heaven, Furmark, GPU-Z ile ekran kartını test edebilirsin, Core temp, CPU-Z ve Prime 95 ile işlemciyi test edebilirsin, HDD ya da başka parça için de istersen söyleyebiliriz.

Çok teşekkürler cevaplarınız için. Yaklaşık 30-35 dakika %100 CPU - %95 GPU yükte test ettim, 83 dereceyi geçmedi işlemci, 80-83 arasında kaldı sürekli. Normaldir değil mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı