Ryzen 9 3900x vs i9 9900K

R9 3900X alırsan Hem oyun performansı açısından, hem de render, yayın gibi işleri daha rahat yaparsın. İ9 9900K alırsan oyun performansın %3 daha iyi olur ama, render, yayın konusunda AMD'nin bir tık gerisinde kalıyor. Ama İ9 9900K ilede yayın yapılır mı? Yapılır. Render yapılır mı? Yapılır.

Ben bilgisayarı kuracağım ve haldır huldur oyun oynayacağım diyorsan i9 9900k. Bilgisayarı alırım, programlama yaparım. Yazılım yapıyorum, video çekiyorum, render yapıyorum. Yaptığım işlere bilgisayarlar yetişemiyor. İş yapıyorum diyorsan 3900X. AMD bu tarz işlerde daha hızlı olacağından sana + zaman olarak geri dönecektir. Oyunlar geçmişte, şimdi ve hatta iddialıyım gelecekte de tek çekirdek gücünü ön planda tuttu, tutacak. Parça olarak tek çekirdek gücünde Intel hala önde. 10 neslin verdiği bir gelişim var mimaride. AMD Ryzen serisinin mimarisinin sağladığı güzel bir senkronizasyon avantajı var. Çoklu işlem gücü yüksek AMD işlemcilerde. İkisinin kulvarları farklı. Ha şunuda söyleyeyim sana bu iki işlemcide şu forumdaki bütün elemanları ikiye çarpıp moleküllerine ayırır. Parmak ucu kadar bile olmayan çiplere milyarlarca transistör sığdırıyorlar. Bizimkilerde daha markaların üstünden sidik yarıştırma peşindeler. Bu iki işlemcide insanlığın şu anki medeniyetinin en gelişmiş eserlerinden. İşine göre seç al. Kim ne derse desin. Oyun için Intel iş ve yazılım için AMD. Kağıt üstünde değil oyun içinde fark belli olur. i5 9600K ve Ryzen 7 3700X oyun performansı farkı - Technopat Sosyal buyur buradan inceleyebilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı