Oyun Ryzen 9 5900X 3060 Ti FPS düşmesi

Bokatella

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Ryzen 5 5600X 3060 Ti sistemi PUBG oynuyorum 150-180 arası FPS alırdım droplarda düşerdi 90-100 seviyelerine. Ryzen 9 5900X aldım FPS yine 150-180 arası ve izlediğim YouTube videosunda 200'den aşağı düşürmüyor sistem. Bendeki niye böyle ve sebebleri neler olabilir? Anakart güncel RAM MHz'leri olması gerektiği gibi anakartımda ASUS ROG B500'a Gaming.

Son düzenleyen: Moderatör:
Birkaç gündür bende aynı sıkıntıları yaşıyordum. Sorun windows güncellemesindenmiş. Beta windows sürümüyle güncelledim yediğim droplar çözüldü.

Valorantda drop yemeye başladım. İlk termal macun değiştirdim olmadı. Bios Güncelledim olmadı. Enson sıfırladım tamamen yine çözülmedi. Windows güncelledim çözüldü. Aşağıda windows yeni deneme sürümü öneriyor onu denedim çözüldü. Orjinal olup olmaması önemli değildir bence

Sıcaklık değerlerinin normal olduğunu varsayıyorum bilgin olsun ilk sıcaklık değerlerini kontrol etmelisiniz.

Valorant'ta drop yemeye başladım. İlk termal macun değiştirdim olmadı. BIOS güncelledim olmadı. En son sıfırladım tamamen yine çözülmedi. Windows güncelledim çözüldü. Aşağıda Windows yeni deneme sürümü öneriyor onu denedim çözüldü. Orijinal olup olmaması önemli değildir bence.

Windows'umda güncel aslında 11 mi?
Yükseltsem bilemedim anlayamadım vallaha delireceğim o kadar para harca FPS için ortada bir şey yok.

Geri
Yukarı