Ryzen 9 7900X boştayken 54 derece normal mi?

Murat Cangir

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Kingston Fury Renegade DDR5 RGB 32GB 6000MT/s DDR5 CL32
Ekran kartı
GAINWARD RTX 4070Tİ PHOENIX 12GB GDDR6X 192 Bit RG
Anakart
ASUS TUF GAMING B650M-PLUS WIFI AMD B650 Soket AM5
İşlemci
AMD Ryzen 9 7900X 5.60 GHz 12 Çekirdek 64MB AM5 5n
Merhaba yeni bir sistem topladım bugün sistemi kurdum sistem boştayken 54 derecelerde çalışıyor. Bu normal mi?

İşlemci Ryzen 9 7900X.
Sıvı soğutucu coolar Master 240mm.
Kasa coolar Master DT500 V2.
Ekran kartı RTX 4070 Ti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba bugün mecnun yenilerken sanırım anakartın dişlerini kırdım ve görüntü almadım sürekli DRAM ışığı sarı yaniyor görüntü gelmiyor anakartı servise gönderiyorum yarın gelince dediğini gibi strest testine koyup sonuçları buraya ekleyeceğim.

Stres testinde kaç derecelerde boşta sıckalıkları fena değil. Asıl önemli olan yükteki sıcaklıktır.

Merhaba bugün mecnun yenilerken sanırım anakartın dişlerini kırdım ve görüntü almadım sürekli DRAM ışığı sarı yaniyor görüntü gelmiyor anakartı servise gönderiyorum yarın gelince dediğini gibi strest testine koyup sonuçları buraya ekleyeceğim.
Eyvah. Kötü olmuş ama garantisi devam ediyorsa çok sıkıntı olmaz heralde. Anakart geri gelince bi stres testi yaparsınız o zaman tekrar bakarız sonuçlara. Geçmiş olsun.

Teşekkür ederim şu an servise getirdim değişim iade veya arıza giderilecek denildi ama bilmiyorum ne olur sorunu çözüp en kısa sürede test sonuçlarını paylaşacağım ve bu arada teşekkür ederim umarım kimse böyle bir talihsiz olay yaşamaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı