Ryzen 9 - MSI RX 5700 XT takılma sorunu

tolgaca

Centipat
Herkese merhaba.

Ryzen 9 3900X işlemci.
MSI RX 5700 XT ekran kartı.
MSI X570 GAMING Plus anakart.
250 GB SSD.
16 GB Hyper 3200 MHz (8*8 çift RAM)
650 Watt PSU.

Yaklaşık 3 ay önce bu şekilde bir PC topladım. İlk başlarda iyiydi fakat son zamanlarda özellikle 1-2 haftadır açtığımda takılmalar mevcut. Herhangi bir işlem yapmadığım halde takılıyor. (Hem işlemcinin hem ekran kartının sıcaklık değerleri düşük olduğu halde.) müzik açıyorum ya da başka bir şey takılmalar mevcut ve bu durum yaklaşık 15 20 dk sürüyor. Geçiyor gibi oluyor ama sonra oyuna giriyorum CS GO ya da LOL gibi oyunlara bir süre takılı oynatıyor sonra oyundan atıyor. Bazen kitleniyor ve ben reset atıyorum, bazen oyun oynarken sadece oyundan atıp Windows'a dönüyor ya da tamamen PC'yi kendi resetliyor. Yani kesinlikle yarım saat oyun oynayamıyorum. Isınma sorunu mu yoksa işletim sistemi mi çözemedim. Forumda yeni olduğum için konuyu nereye açacağımı bilemedim.
(Ben BIOS'tan işlemci için küçük (tavsiye edilen) bir undervolt yapmıştım.
Gameboost kapalı)

Undervolt ayarını geri al bence onun dışında sistemin daha yepyeni ısınma olduğunu da düşünmüyorum, önerim Windows'u sıfırdan kurman virüs var gibi geldi hem yine devam ederse formattan sonra donanımından şüphelenebilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı