Ryzen işlemci kıtlığı ne zaman geçer?

Sat B450 ve elindeki işlemciyi bütçene göre 10400F 11400F ya da 12400F lü sistem kurman çok daha mantıklı 3700X i 2100 TL'ye almıştım ben 3600 için 4bin lira çok komik geliyor.

Halihazırda elide mis gibi sistem varken satıp her nesilde neredeyse soket değiştiren firmaya geçmek mantıklı değil bana göre.

Halihazırda elide mis gibi sistem varken satıp her nesilde neredeyse soket değiştiren firmaya geçmek mantıklı değil bana göre.

Hocam bende kesinlikle sizinle aynı fikirdeyim Intel tarafına geçiş yaparsam bayağı giriş seviyesi anakart almam lazım ve i3 10100F işlemci almam lazım tamam elimdeki anakartta çok üst düzey değil ama alacağım anakarta göre VRM soğutmaları RAM desteği falan iyi lakin Ryzen tarafıda yeni modeller ne zaman gelir ne kadar fiyatlara çıkar kestirmek zor. Yaza 2-3 ay zamanım var takip edip en uygun şekilde tercih yapacağım.

3600 ile 12400F şu an aynı fiyatta, birisi çıkıp da ya Intel her sene soket değiştiriyor o yüzden 3600 alacağım derse gülerler adama.

3600 ile 12400F şu an aynı fiyatta, birisi çıkıp da ya Intel her sene soket değiştiriyor o yüzden 3600 alacağım derse gülerler adama.

Bu işin anakart boyutu, OC desteği, konu sahibinin elinde halihazırda sistem olması gibi durumlar var. Tabii şu anki 3600 hak etmiyor fiyatını ancak 2. elden veya ucuza yakalanırsa alınabilir. Konu sahibi için Intel tarafına geçmek hiç mantıklı değil.

Bu işin anakart boyutu, OC desteği, konu sahibinin elinde halihazırda sistem olması gibi durumlar var. Tabii şu anki 3600 hak etmiyor fiyatını ancak 2. elden veya ucuza yakalanırsa alınabilir. Konu sahibi için Intel tarafına geçmek hiç mantıklı değil.

Ve RAM'lerim 2*8 3200MHz alacağım Ryzen sistemde illaki artısı olacaktır diye düşünüyorum şu anki sistemi toplarken ileriye dönük olması için topladım Intel tarafına geçersem fiyat olarak aşmayacak bir Intel anakart 2666MHz destekliyor bilmiyorum ama Ryzen daha bir artı geliyor bana.

Geri
Yukarı