Ryzen İşlemciler Aslında Cyberpunk 2077'de Gereğinden Düşük FPS Alıyormuş

AMD işlemcisi olup fps artışı olup olmayacağını merak edenler MSI Afterburner ile kullanmak istediği grafik ayarlarıyla GPU'un kullanım yüzdesine baksın. Eğer % 95 -% 100 arasındaysa o ayarlarda fps artmaz. Çünkü zaten işlemciniz besleyebiliyor demektir tam performans çalışmasa bile.

Bu işlem grafik kalitesini düşürdüğünüzde ancak FPS artışını sağlar.

Donanım arşivi'nin son yayınladığı videoya göre Cyberpunk 2077'de Ryzen işlemcilerin performansını kısıtlayan Intel c++ derleyicisi bulunuyormuş. Bu sebeple Ryzen işlemcilerde oyunda daha düşük FPS değerleri veriyor. Bu olayı kapatmanın yolu olduğunu söylüyor. Maalesef telif endişesiyle bu işlem videoda bulunmuyor. Ancak yazdığı makalede bu işlemi adım adım detaylı bir şekilde anlatıyor.
Makelenin link; Cyberpunk 2077'de Ryzen İşlemcilerde Performans Kilidini Kaldırma | Donanim Arşivi
İlgili videonun linki;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunu tekrar deneyen var mı acaba? Cyberpunk'ı yeni aldım, FPS değerlerim olması gerekenden düşük, bunu yapayım dedim ama kodu yapıştırdığımda bulunamadığını söylüyor.

Oyun şu anda bozuk 2.1 diye gereksiz bir güncelleme çıktı her şey yine mahvoldu.

Baktım da %1 lowlar bayağı inmiş aşağı. Tekrardan ayar çekerler elbet, şu olaydan sebep ayar oldum zaten 5600 zaten zar zor besliyor RTX 4070'i illa 7500F aldıracaklar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Baktım da %1 lowlar bayağı inmiş aşağı. Tekrardan ayar çekerler elbet, şu olaydan sebep ayar oldum zaten 5600 zaten zar zor besliyor RTX 4070'i illa 7500F aldıracaklar.

%60-70 GPU ve 40 FPS ile oynuyorum kaos esnasında. Oyuna ne kadar güncelleme gelirse gelsin o olmamışlık hissi asla geçmiyor.

Geri
Yukarı