Ryzen Master EDC (CPU) 99%'de Çalışıyor

Daha fazla  
Meslek
Product Designer
Ryzen Master programında "EDC (CPU)" değeri her zaman 99%'de çalışıyor. Bu bir sorun teşkil eder mi?

ryzenedc.png

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür eder, iyi Sosyal'ler dilerim.

Sistemim:
  • Anakart: Gigabyte Aorus Ultra Gaming X470,
  • İşlemci: AMD Ryzen 2700x,
  • Soğutucu: AMD Stok Fan,
  • Ekran Kartı: Gigabyte Aorus GTX 1080,
  • Ram: Corsair RGB (2x8GB) 16GB 3000 MHz,
  • SSD: Samsung 250GB 970 EVO M2,
  • HDD: Seagate 1TB 7200RPM,
  • Kasa: Cooler Master Box Pro,
  • PSU: Cooler Master 700W Bronze 80+

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, Maalesef sonuç değişmiyor. Tam çözümü nedir aceba bunun.
Merhaba, Maalesef sonuç değişmiyor. Tam çözümü nedir aceba bunun.
Slm bende amd ryzen 5 2600 Asus prime b350 m-k anakart aynı sorunu yaşadım edc cpu %99 hatası aldım sorunu şöle çözdüm bios günceledim termal macunu yeniledim ve bilgisayarı sıfırladım sorun çözüldü

Arkadaşlar yabancı sitelerde uzun bir araştırma sonucu ulaştığım ve yapmanız gereken bir kaç uygulamayı anlatacağım.

1- AMD diyor ki :
Bu sorun, Windows Dengeli Güç Profili ve Ryzen Master Tool'un buradan indirebileceğiniz en son sürümü kullanılarak çözülebilir. https://www.amd.com/en/technologies/ryzen-master

Redstone 3'ten, Windows Dengeli Güç Profili artık Ryzen Dengeli Güç Profilini Benzersiz kılan değişiklikleri içeriyor, ancak işlemcinin artık boştayken voltaj ve frekansı düşürebileceği ek avantajı var.

2-Kullanıcılar :
*Bios güncelleyin.
*Denetim masası>Donanım ve Ses>Güç Seçenekleri>Plan ayarlarını değiştir>Gelişmiş güç ayarlarını değiştir>İşlemci güç yönetimi>En düşük işlemci durumu>Ayar %40>Uygula>Yeniden başlat

3- Ben neler yaptım ve düzeldi :
Bios'u güncelledim. Chipset driver güncelledim. Güç Seçeneklerine giderek ek planlara basarak dengeli yaptım. Game boost programı vardı onu kaldırdım. Ryzen Master sildim yeniden yükledim. Bilgisayarı yeniden başlattım. Kontrol ettim ve sorun düzeldi.

Genel olarak sorunu yaşayan çok fazla insan var ve yapılan yorumlar donanımsal değil yazılımsal bir sorun olduğu. Çoğu kişi Ryzen Master'ı kaldırın diyor. HWinfo ' yu öneren var. Çok büyük bir problem olmadığını belirtenler var.

Amd'nin kendi sitesinde sorunu detaylıca inceleyebilirsiniz.

Umarım yardımcı olur. Umutsuzluğa kapılmayın büyük bir sorun teşkil etmiyor.

Güç profilini Yüksek Performans yaptıysanız, Dengeli moda alın.
Hocam ben en sol ve orta aldıgımda yine aynı 91 ile 96 arası dolaşıyor fakat en sağ aldığımda 99 kalıyor sorun nedir ? Arkadaştak gibi %40 düşemiyorum

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    54,8 KB · Görüntüleme: 58
  • Adsız.2png.png
    Adsız.2png.png
    2,4 MB · Görüntüleme: 56

Geri
Yukarı