Ryzen Master ile RAM frekansını 3000 MHz yapınca görüntü gitti

letra0

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, XMP'yi açınca MHZ tam 3000 olmamış gibi duruyordu, bende Ryzen Master'dan unutup MHZ'yi 3000'e çektim. Apply & test butonuna bastım, görüntü gitti ve bir daha gelmedi. RAM'leri çıkarıp taktım, BIOS pilini çıkarıp taktım yok, ekran gelmiyor. Nasıl çözebilirim? Yardımınız gerekiyor, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Ryzen Master'da yazan değeri iki ile çarpmanız lazım. Siz 3000 yaptığınız için aslında 6000mhz çalışmaya zorladınız. Bios pilini çıkarın bir iki dk bekleyin. Biliyorsanız clear cmos yapın düzelmesi gerekiyor.

Ryzen Master'da yazan değeri iki ile çarpmanız lazım. Siz 3000 yaptığınız için aslında 6000mhz çalışmaya zorladınız. Bios pilini çıkarın bir iki dk bekleyin. Biliyorsanız clear cmos yapın düzelmesi gerekiyor.
Hocam onu şimdi öğrendim, keşke 3000 yapmasaydım. BIOS pilini çıkarıp 5 dakika bekledim, gelmedi. Hatta BIOS pilini çıkarıp takmadan denedim, gene aynı sonuç.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şunu deneyin.
Tamamdır hocam, deniyeceğim şimdi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şunu deneyin.
Hocam çok teşekkürler, tornavida ile çiplere dokununca sanırsam statik elektriği aldı ve bios sıfırlandı. Sağolun.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı