Ryzen Master'dan ve BIOS'tan yapılan OC'nin farkı

Empty1

Kilopat
Merhabalar,

Ryzen 5600X işlemciye sahibim, stok fan ile kullanıyorum. BIOS'tan overclock yaptığımda bazı oyunlarda çökme yaşıyordum, Ryzen Master ile manual ayarlarda aynı işlemi yaptığımda ise bir çökme olmuyor. Anakartım Aorus B550 Pro.

Manual ayarlar:
CPU Clock Speed: 4.200
CPU Voltage (Volt): 1,2

Sıcaklık derecesi boşta: 45-50.
Oyunlarda: Maksimum 80 dereceyi görüyor.

Ryzen Master ile BIOS'tan yapılan Overclock'un bir farkı var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen master ayarları deneyip, stabiliteyi test etmeniz içindir. Yazılımla bunu yapar. Bilgisayarı kapatıp açtığınızda gider.
OC Bios üzerinden yapılır. Ryzen Master'da denediğiniz ayarları bios üzerinde uygulayıp kalıcı olarak o frekans ve voltaj dahilinde çalışmaya devam eder. Büyük ihtimal ile biostan yaparken bir ayarı yanlış yapıyorsunuz.

Ryzen master ayarları deneyip, stabiliteyi test etmeniz içindir. Yazılımla bunu yapar. Bilgisayarı kapatıp açtığınızda gider.
OC Bios üzerinden yapılır. Ryzen Master'da denediğiniz ayarları bios üzerinde uygulayıp kalıcı olarak o frekans ve voltaj dahilinde çalışmaya devam eder. Büyük ihtimal ile biostan yaparken bir ayarı yanlış yapıyorsunuz.

Ryzen Master'da yapılan OC çalışmıyor mu yani ? Peki biosta yaptığın ayarları paylaşabilir misin ?

Yeni konular

Geri
Yukarı