Ryzen R3 2200G Disk İzlencesinde Sadece USB Görünmesi Sorunu

batuhanbecel

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI 4080 Gaming X Trio
64 GB Corsair Ram
R7 5800X3D
Meslek
Retoucher
Öncelikle iyi sosyaller arkadaşlar. Sorunum başlıkta da belirttiğim gibi, HDD ve SSD High Sierra kurulumunda gözükmüyor.

Sistemim şu şekilde:
  • CPU: R3 2200G
  • MB: GIGABYTE AB350M GAMING 3
  • RAM: 8GB 3000Mhz HyperX Predator
  • GPU: GTX 1060 3GB

Denediğim çözümler:
  • BIOS AHCI modu
  • Clover'da FIX SATA, FIX IDE
  • Diski HFS biçimlendirme
  • Kext yükleme (zaten kurulum dosyasında vardı ama tekrar attım içine)
Umarım çözüm bulabiliriz. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle sisteminde ki Sabit Diskini HFS olarak biçimlendirmiş miydin ? Bir de Sabit Disk veya SSD bilgilerin nedir ?

Öncelikle sisteminde ki Sabit Diskini HFS olarak biçimlendirmiş miydin ? Bir de Sabit Disk veya SSD bilgilerin nedir ?
Evet dedim gibi 500GB'lık diskimi HFS olarak biçimlendirdim. Birde 128GB'lık Toshiba SSD var.

SSD: TOSHIBA THNSNH128GBST
HDD: ST95000325AS
Bu arada kullandığım distro Niresh sürümüdür. Adresi burada. Adreste böyle bir şeyden bahsediyor. Acaba sorun bu mudur? "NO MBR Support, Only GUID Partitions will be able to Install (MBR can be patched manually, Read guide) "
Son Durum:
  • CMD
  • DISKPART
  • LIST DISK
  • SELECT DISK 1
  • CLEAN
  • CONVERT GPT
İşlemleri de olumlu sonuç vermedi.
Bu arada unutmadan da ekleyeyim. BIOS'ta Chipset Controller SATA gibi bir ifade var. Not Installed hepsi. Ama APU SATA'da iki diskimi de görebiliyorum. Acaba taktığım portlar mı yanlış?
Güvenirlilik açısından ekran görüntüsü aldım.
180718112831.jpg

İmaj bizim olmadığı için ve aynı zamanda AMD desteği vermediğimiz için bir şey söylemek, problemi çözmek oldukça zor.

Sıkıntının imajda olduğunu veya AMD - INTEL olduğunu sanmıyorum hocam.

Ağlamak üzereyim artık. Lütfen biri yardım etsin :rolleyes::cry:

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı