Ryzen R5 3600 ve RX580 sistem nasıl?

oguzhant13

Centipat
Merhaba arkadaşlar. Ben yeni sistem kuracağım. Kasam monitörüm HDD var bu sistemi.
İşlemci: Ryzen R5 3600.
Ekran kartı: Sapphire Pulse Radeon RX 580 8G G5 11265-05-20G 8 GB GDDR5 256Bit.
Anakart: Gigabyte B450M H AMD B450 soket AM4 DDR4 3600(OC)MHz mATX.
RAM: 8 GB 3200 MHz HP.
Böyle düşünüyorum acaba herhangi bir sıkıntı darboğaz vs. olur mu ve sizin düşünceleriniz önerileriniz neler?

Darboğaz olmaz. PSU ne düşünüyorsunuz. Fakat yerinizde olsam işlemci tarafını yüksek tutacağıma ekran kartını tutarım daha iyi. Mesela bende Ryzen 5 2600 var ve Rx 580 yarın kalkıp da ekran kartını satarsam işlemcim 2060 bile besliyor. O yüzden siz yeni alacaksanız Rx 580 yerine daha üst seviye bir ekran kartı almak daha mantıklı ve ileriye dönük olur.

Kasanızı da belirtin belki eskiyse hava akışı iyi değilse sıcaklıklar yüksek olur.

Darboğaz olmaz. PSU ne düşünüyorsunuz. Fakat yerinizde olsam işlemci tarafını yüksek tutacağıma ekran kartını tutarım daha iyi. Mesela bende Ryzen 5 2600 var ve RX 580 yarın kalkıp da ekran kartını satarsam işlemcim 2060 bile besliyor. O yüzden siz yeni alacaksanız RX 580 yerine daha üst seviye bir ekran kartı almak daha mantıklı ve ileriye dönük olur.

Kasanızı da belirtin belki eskiyse hava akışı iyi değilse sıcaklıklar yüksek olur.

Kasam eski Frisby şu an bütçem maks durumda kasayı ilerde değiştireceğim ben ilerde ya ben R5 3600 düşünüyorum çünkü ilerde ekran kartını yükselteceğim ve 2600 le arasında çok fark yok bir de RX 580'den memnun musunuz performans olarak? PSU için bir fikrim yok siz ne önerirsiniz? Teşekkürler
Darboğaz olmaz. PSU ne düşünüyorsunuz. Fakat yerinizde olsam işlemci tarafını yüksek tutacağıma ekran kartını tutarım daha iyi. Mesela bende Ryzen 5 2600 var ve RX 580 yarın kalkıp da ekran kartını satarsam işlemcim 2060 bile besliyor. O yüzden siz yeni alacaksanız RX 580 yerine daha üst seviye bir ekran kartı almak daha mantıklı ve ileriye dönük olur.

Bir de anakart nasıl sizce? Sizide çok soruya boğdum bilmiyorum çok fazla o yüzden kusura bakmayın

İşlemci : Ryzen 3600 ısı değerleri 2600'den fazla o yüzden o kasa içerisinde daha fazla ısınır
Anakart: Gayet iyi fiyatına göre
Ram: Tek RAM almak iyi fikir fiyattan kısıp ekran kartına yüklenirsin, stoklarda sürekli olan bir RAM seç ilerde 2.yi alırsın aynısından
PSU: FSP Hydro 700W kullanıyorum gayet iyi sessiz bir PSU öneririm. Herkes de öneriyor.
Ekran Kartı: Memnunum ama yerinde olsam RX 580 yerine daha iyi bir ekran kartı alırdım. Nvidia tarafından fiyatına göre bir yada 2 model üst seviye almak daha iyi olur. Şahsen şu an toplasam 3600 veya 2600 alırdım ekran kartına göre seçim yapardım.

İşlemci: Ryzen 3600 sıcaklık değerleri 2600'den fazla o yüzden o kasa içerisinde daha fazla ısınır
Anakart: Gayet iyi fiyatına göre
RAM: Tek RAM almak iyi fikir fiyattan kısıp ekran kartına yüklenirsin, stoklarda sürekli olan bir RAM seç ilerde 2.yi alırsın aynısından
PSU: FSP Hydro 700W kullanıyorum gayet iyi sessiz bir PSU öneririm. Herkes de öneriyor.
Ekran Kartı: Memnunum ama yerinde olsam RX 580 yerine daha iyi bir ekran kartı alırdım. NVIDIA tarafından fiyatına göre bir ya da 2 model üst seviye almak daha iyi olur. Şahsen şu an toplasam 3600 veya 2600 alırdım ekran kartına göre seçim yapardım.

Çok teşekkür ederim

Geri
Yukarı