Ryzen sistem açılırken kapandı ve tekrar açılmıyor

Bios pili değil bios jumper Pile yakın bölgede olur genellikle. Anakartının modeliyle beraber internete bios jumper yazarsan görsellerde çıkacaktır. Bios güncellemesi olan kartlarda bazen oluyor denemekte fayda var.

Bios pili değil bios jumper Pile yakın bölgede olur genellikle. Anakartının modeliyle beraber internete bios jumper yazarsan görsellerde çıkacaktır. Bios güncellemesi olan kartlarda bazen oluyor denemekte fayda var.
Bulamadım hocam.

Eğer anakarta hiç güç gelmiyor ise yani fanlar vs. dönmüyor ise, biraz beklemenizi tavsiye ederim.
Sistemdeki statik elektriğin boşalmasını bekleyin.

Başımdan geçen olayı anlatayım;

Geçen hafta bende RYZEN bir sistem topladım. İlk power tuşuna basışımda hiç tepki olmadı. Kaç kere denedim. PSU on, off yaptım. Anakarttan tetikledim vs. olmadı. Çaresizce birkaç saat bekledim hiç dokunmadan, sonra tekrar deneyeyim dedim bu sefer açıldı :LOL:

Eğer anakarta hiç güç gelmiyor ise yani fanlar vs. dönmüyor ise, biraz beklemenizi tavsiye ederim.
Sistemdeki statik elektriğin boşalmasını bekleyin.

Başımdan geçen olayı anlatayım;

Geçen hafta bende RYZEN bir sistem topladım. İlk power tuşuna basışımda hiç tepki olmadı. Kaç kere denedim. PSU on, off yaptım. Anakarttan tetikledim vs. olmadı. Çaresizce birkaç saat bekledim hiç dokunmadan, sonra tekrar deneyeyim dedim bu sefer açıldı :LOL:
Statik elektriğin atılması için sadece beklemek yetiyor mu hocam? Ayrıca beklerken güç düğmesi kapalı mı olsun açık mı olsun ?

Statik elektriğin atılması için sadece beklemek yetiyor mu hocam? Ayrıca beklerken güç düğmesi kapalı mı olsun açık mı olsun ?

Hocam bende kapalı idi sanırım. Kapatıp bekleyin. Birde kasadaki Power tuşuna 20-25 sn basılı tutun.

Evet sizin anakartı inceledim bios jumper bulunmuyor. MSI bazı modellerine koymuyor. Bios pilini çıkarıp statik elektiriği atmak için bir süre bekletin. diğer parçaların kablolarıda çıkarın birde öyle deneyin

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı